تاریخ انتشار خبر: 22 فروردين 1395 - ساعت 13:11:19
فرهنگ جامع سخنان امام هادی (ع)

فرهنگ جامع سخنان امام هادی (ع)

کتاب حاضر 4 بخش کلی عقاید، احکام، اخلاق، دعاها تدوین شده که بیانات آن حضرت در موضوعات مختلفی همچون: علم خداوند به موجودات، جبر و تفویض، تفاوت ایمان و اسلام آمده است.

فرهنگ جامع سخنان امام هادی (ع)

صمد جودتی

پژوهشکده باقرالعلوم

زمان امام هادی النقی علیه السلام همچون دیگر امامان معصوم، درگیر مشکلات عمیق اعتقادی و فرهنگی و سیاسی و اجتماعی بوده است. اما علیرغم خفقان گسترده ای که در جامعه حاکم بوده است، ایشان با تدابیر ظریف و حکیمانه شان تشیع را مدیریت کردند تا به زمانه ما برسد.

کتاب «موسوعة کلمات الامام الهادی(ع)» حاصل پژوهش جمعی از محققان حوزه علمیه قم است که از لابلای اوراق منابع تاریخی و تفسیری و حدیثی شیعه و سنی، به جمع آوری، مقابله و تدوین مجموعه بیانات نورانی امام هادی علیه السلام پرداخته اند. این اثر، ترجمه آن کتاب است که به همراه متن اصلی روایات ارائه شده است.

کتاب ذیل 4 بخش کلی عقاید، احکام، اخلاق، دعاها تدوین شده است. بیانات آن حضرت در موضوعات مختلفی همچون: علم خداوند به موجودات، جبر و تفویض، تفاوت ایمان و اسلام، معجزات متعدد پیامبر اعظم (ص)، مباحث گوناگون تفسیری، معارف امامتی اهلبیت علیهم السلام، توبه نصوح، نماز شب، مال حرام و بسیاری از موضوعات دیگر در این کتاب نقل شده است.

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]