تاریخ انتشار خبر: 25 ارديبهشت 1395 - ساعت 10:59:03
«زایو»؛ رمانی که با رویکردی آینده نگارانه چهره ایران را روایت می‌کند

«زایو»؛ رمانی که با رویکردی آینده نگارانه چهره ایران را روایت می‌کند

ماجرای داستان به گونه‌ای رقم می‌خورد که پارسا با پژوهشگری به نام اسمیت برخورد می‌کند؛ اسمیت از انقلاب ایران و رهبر آن با پارسا حرف می‌زند و با برخوردی دوستانه حاضر است دکتر را برای انجام ماموریتش کمک کند. مأموریتی خطرناک و سرنوشت ساز که آینده دنیا در گرو آن است.

«زایو» عنوان رمانی از مصطفی رضایی است که با رویکردی آینده نگارانه چهرۀ ایران در آینده‌ای نسبتاً دور را روایت می‌کند. ایران 1420 هجری شمسی. زمانی که کشوری به نام اسراییل از روی نقشه‌های بین‌المللی حذف شده و جمهوری اسلامی ایران یکی از ابرقدرت‌های دنیاست.

در بخشی از این کتاب آمده است: «... نتایج تحقیقات بخش استراتژی و اسناد ما، این رو مشخص کرد که تمام این جنگها و استفاده از سلاح‌های میکروبی و این آخری، یعنی تست ویروس زایو در کشورهای استعمارشده، همه و همه، مثل شاخه‌های یک درخت به یکدیگر وصل میشن. همۀ اینها به یک فکر ختم میشن! فرانس خنده‌ای کرد و گفت: حتی میشه گفت به یکی دو اسم! ساشا نگاه از فرانس گرفت و آرام گفت: چندنفر سرمایه‌دار!» 

دکتر علی پارسا، از دانشمندان بزرگ میکروب‌شناس دنیا، به جلسه‌ای امنیتی فراخوانده می‌شود. بیماری زایو در دنیا فراگیر شده و همه درگیر یافتن راهی برای مهار این میکروب کشنده هستند. 
 
از «وزارت مقاومت جمهوری اسلامی فلسطین» گزارشی به ایران می‌رسد. گزارشی از یک آزماشگاه مشکوک در اعماق زمین، در منطقه‌ای در فلسطین. دکتر پارسا برای یافتن سرنخ‌هایی از زایو و نجات ساکنان زمین از دست این میکروب کشنده با یک گروه آموزش‌دیده به قلب خطر در این آزمایشگاه مشکوک می‌رود. «رئیس سازمان آما گفت: این راه زیرزمینی، یکی از عمیق‌ترین حفاری‌هایی است که تاکنون کشف شده... این آزمایشگاه، فوق العاده خطرناک، و مجهز برای آزمایش و ساخت و تولید سلاحهای میکروبیه. ما احتمال میدیم ویروس زایو اونجا تولید شده!»
 
در میانۀ راه همه چیز به هم می‌ریزد و نقشه‌ها لو می‌رود. گروهی ناشناس، دکتر پارسا و محافظانش را با خود به سمت آفریقا می‌برند. افراد این گروه، دکتر پارسا را می‌شناسند و اطلاعات فوق سری زیادی دارند. اما ماجرای داستان به گونه‌ای رقم می‌خورد که پارسا با پژوهشگری به نام اسمیت برخورد می‌کند؛ اسمیت از انقلاب ایران و رهبر آن با پارسا حرف می‌زند و با برخوردی دوستانه حاضر است دکتر را برای انجام ماموریتش کمک کند.ماموریتی خطرناک و سرنوشت ساز که آینده دنیا در گرو آن است.
 
مصطفی رضایی، شما را با داستانی بسیار متفاوت مواجه می‌کند. «زایو» لبریز از تعلیق و ماجرا و جذابیت است. داستانی خواندنی است از سرنوشت غاصبانی منحوس.
به نقل از رجانیوز
نظرات شما
[کد امنیتی جدید]