تاریخ انتشار خبر: 03 خرداد 1395 - ساعت 16:13:17
 باوجود برخی انتقادات؛ دن براون نسخه نوجوانانه «کد داوینچی» را به بازار می‌فرستد

باوجود برخی انتقادات؛ دن براون نسخه نوجوانانه «کد داوینچی» را به بازار می‌فرستد

اقتباسی جدید از کتاب دن براون که فیلمی سینمایی هم از آن ساخته شده در حالی به زودی وارد بازار کتاب می‌شود که همه از آن استقبال نکرده‌اند!

دن براون قرار است نسخه‌ای مختصر از کتاب پرفروشش یعنی «کُد داوینچی» را با هدف فروش در بازار نوجوانان با سن بالاتر، از طریق خانه نشر پنگوین رندوم هاوس بریتانیا منتشر کند.

این کتاب که برای افراد ۱۳ سال به بالا در دسترس قرار خواهد داشت، داستان کتاب اصلی را حفظ می‌کند اما از حجم آن می‌کاهد. نسخه فیزیکی این کتاب جدید روز هشتم سپتامبر منتشر خواهد شد و کتاب الکترونیکی آن هم در تعطیلات کریسمس بیرون می‌آید.

با توجه به مجموعه کتاب‌هایی از جمله «هری پاتر»، «نیروی اهریمنی‌اش» و امثال آن‌ها، اگر آن‌ها چیزی به ما یاد داده باشند این است که کودکان و نوجوانان مشکلی با کتاب‌ها و مجموعه‌های بلند ندارند. کلی آرمسترانگ، نویسنده کانادایی رمان‌های فانتزی در توییتر خود نوشت: دن براون قرار است نسخه نوجوان کتاب کد داوینچی را منتشر کند. ظاهرا منظور او از «نوجوان» این است که کتاب «کوتاه‌شده» است که آن‌ها بتوانند آن را بخوانند. اما انگار او نوجوانان را نمی‌شناسد درست است؟

خود براون در این مورد گفت: صمیمانه امیدوارم این اقتباس جدید از کد داوینچی بتواند همان هیجان اکتشافی را در نوجوانان به وجود بیاورد که من در حین اکتشاف تاریخ پنهان و رازهای دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، احساس می‌کنم.

با این حال این احتمال وجود دارد که مختصرسازی کتاب بیشتر از نظر واژگان باشد تا اینکه مستقیما تعداد کلمات کتاب کم شده باشد.

شنون کالن، مدیر نشر پنگویین رندوم هاوس بریتانیا می‌گوید: کتاب کد داوینچی یک ماجراجویی هیجان‌انگیز است که آدم می‌خواهد پشت سر هم آن را ورق بزند و می‌دانیم که طیف سنی بالای نوجوانان هم از همین الان به خواندن آن مشغول هستند. خوشحال هستیم که نسخه مختصرشده ما به نوجوانان بیشتری اجازه لذت بردن از کتاب پرفروش بین‌المللی دن براون را بدهد، ‌ کتاب‌هایی که پر از محتویات خارق‌العاده تاریخی و یک معمای رمزشکنی هوشمند هستند.

کتاب «کد داوینچی» که فیلمی با نقش‌آفرینی تام هنکس هم با اقتباس از آن ساخته شد، از زمان انتشارش در سال ۲۰۰۳ تا به حال ۸۲ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است.

به نقل از خبرگزاری مهر

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]