تاریخ انتشار خبر: 09 خرداد 1395 - ساعت 03:45:58
جلد دوم «نور مجرد» منتشر شد

جلد دوم «نور مجرد» منتشر شد

جلد دوم کتاب «نور مجرد» به قلم آیت‌الله سید محمدصادق حسینی طهرانی منتشر شد.

جلد دوم از کتاب «نور مجرد» یادنامه آیت‌الله سید محمد حسین حسینی طهرانی از سوی انتشارات علامه طباطبایی منتشر شد.

جلد دوم کتاب «نور مجرد» که به تشریح زندگی مرحوم علامه آیت‌الله حاج سیدمحمدحسین حسینی طهرانی از شاگردان خاص مرحوم علامه طباطبایی و همراه سلوکی مرحوم سیدهاشم حداد اختصاص دارد.

جلد دوم این کتاب مشتمل بر دو بخش است که بخش اول آن شرح حالی است از برخی رفقا و دوستان سلوکی آیت‌الله حسینی طهرانی که این قسمت در واقع تتمه‌ای است بر بخش دوم از جلد اول کتاب که مباحثی را پیرامون مقام عرفانی این عارف شامل می‌شود. در بخش دوم سیره علمی فردی او در باب عبادات مانند روزه و نماز و توسل و زیارت را در بر می‌گیرد. همچنین کیفیت لباس و غذا و سایر مسائل در باب سیره رفتاری این عارف در این بخش ذکر شده است.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «در رعایت ظرائف زندگی و دقت در استفاده صحیح از نعمت‌های الهی و نظم در امور نیز به گونه‌ای بودند که بنده در مدت عمرم کسی را به این نحو ندیده‌ام و واقعا عجیب بود که میان واردات ملکوتیه و مراعات کامل اقتضائات عالم طبع به وجه احسن جمع می نمودند. این معانی موجب شده بود که زندگی ایشان آینه ای واقعی برای سیره معصومین علیهم السلام بوده و بررسی سیره حیات ایشان در ابعاد فردی و اجتماعی الگویی برای اجرای سبک زندگی الهی و احیای سنت نبوی در عصر حاضر و همراه با اقتضائات زمانه باشد.»

بر اساس این گزارش جلد دوم کتاب «نور مجرد» توسط آیت‌الله سید محمد صادق حسینی طهرانی نوشته شده و راهی بازار کتاب شده است. این کتاب در 696 صفحه و شمارگان 3هزار نسخه راهی بازار کتاب شده است.

به نقل از خبرگزاری فارس

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]