تاریخ انتشار خبر: 23 خرداد 1395 - ساعت 17:51:51
نسیم هدایت

نسیم هدایت

مولف دراین اثر سعی کرده است تا با استفاده از حدود چهل پرسش در موضوعات مختلف و استفاده از جواب اساتید بزرگ حوزه نظیر حضرات آیات مکارم شیرازی، سبحانی و مصباح یزدی مباحث مهم و کلیدی پیرامون شیوه و راه و رسم طلبگی را متذکر شود.

کتاب : نسیم هدایت

مولف : علی وافی

انتشارات : شفق

یادداشت ؛

اشخاصی که وارد حوزه ی علمیه می شوند، با توجه به سختی و مشقت راهی که انتخاب کرده اند، دچار سردرگمی هایی در موضوعات مختلف می شوند. این سردرگمی علاوه بر موضوعات تحصیلی و اخلاقی، در مباحث خانوادگی، اشتغال و بسیاری از مباحث دیگر تسری میابد.

کتاب نسیم هدایت مجموعه تلاش های آقای علی وافی به جهت تأمین نیازهای طلاب در زمینه های یاد شده نگارش شده است. مولف دراین اثر سعی کرده است تا با استفاده از حدود چهل پرسش در موضوعات مختلف و استفاده از جواب اساتید بزرگ حوزه نظیر حضرات آیات مکارم شیرازی، سبحانی و مصباح یزدی مباحث مهم و کلیدی پیرامون شیوه و راه و رسم طلبگی را متذکر شود.

باتوجه به اهمیت سلوک طلبگی و نقش هدایت گری او در جامعه، بسیار لازم است تا طلاب گرامی از تجربیات بزرگانی که در این عرصه موفق بوده اند، استفاده کنند. مطالب بیان شده در کتاب حاضر بسیار ساده و روان بوده و سعی شده است تا مطالب یک سیر منظم و منطقی را از شروع طلبگی تا اتفاقات مهم دیگر، داشته باشد. مباحثی نظیر اغتنام از فرصت ها، مدرک گرایی، فلسفه ی روحانیت، برنامه ریزی صحیح، اتلاف وقت، انتخاب استاد، شرایط هم مباحثه و هم حجره، زمان و شرایط ازدواج و بسیاری از موارد متنوع مبتلابه دیگر که در این اثر به آن پرداخته شده است.

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]