تاریخ انتشار خبر: 06 تير 1395 - ساعت 14:17:36
گردآروی برجسته‌ترین مواضع رهبر انقلاب در یک کتاب

گردآروی برجسته‌ترین مواضع رهبر انقلاب در یک کتاب

برجسته‌ترین مواضع انقلابی رهبر معظم انقلاب اسلامی در قالب کتابی با عنوان « من انقلابی‌ام» منتشر شد.

کتاب «من انقلابی‌ام» از سوی نشر ساقی و با گردآوری مرتضی مهدوی یگانه منتشر شد.  

این کتاب در برگیرنده برجسته‌ترین مواضع انقلابی رهبر انقلاب اسلامی در فاصله سال‌های ۱۳۶۸ تا  ۱۳۹۴است که به انتخاب نویسنده از میان بیانات و پیام‌های معظم له انتخاب و در این کتاب گردآوری شده است.

این کتاب در فصل نخست از خود به بررسی مهمترین مواضع انقلابی مقام معظم رهبری در موضوع سیاست خارجی پرداخته است و طی آن در فصولی جداگانه موضع رهبر انقلاب در قبال کشورهای مستکبر، موضوع رهبر انقلاب در مواجه با رژیم اشغالگر قدس و نیز چالش هسته‌ای در کشور را بررسی کرده و در فصلی مجزا نیز به مساله بیداری اسلامی توجه نشان داده است.

کتاب در فصل دوم خود به بررسی مواضع انقلابی رهبری در بعد سیاست داخلی می‌پردازد و طی آن اظهارنظرهای ایشان را درباره فتنه سال ۱۳۷۸، فتنه سال ۱۳۸۸، مواضع فرهنگی رهبر انقلاب و باورهای ایشان درباره تعمیم انقلابی‌گری به همه ارکان و شئون نظام را مورد بررسی قرار داده است.

نویسنده در مقدمه خود بر این کتاب تصریح کرده است: این کتاب به هیچ وجه در پی تبیین روحیه انقلابی‌گری در عملکردها و سخنان رهبر معظم انقلاب در تمام ابعاد نبوده و در هشت فصل خود تنها به ابعاد سیاست داخلی و خارجی پرداخته است. در همین دو بعد نیز ادعان می‌کنیم استقصای کامل به عمل نیاورده‌ایم و صرفا به مواضع برجسته در عملکرد ایشان بسنده کرده‌ایم و چه بسا جست و جوی کامل‌تر به نتیجه کاملتری نیز بیانجامد.

نشر ساقی این کتاب را با قیمت ۱۰ هزار تومان منتشر کرده است.

به نقل از خبرگزاری مهر

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]