تاریخ انتشار خبر: 14 تير 1395 - ساعت 15:13:51
«ضیافت حقیقی» مرحوم آیت‌الله شجاعی به چاپ چهارم رسید

«ضیافت حقیقی» مرحوم آیت‌الله شجاعی به چاپ چهارم رسید

کتاب «ضیافت حقیقی» مجموع درس‌گفتارهای آیت‌الله شجاعی از سوی انتشارات سروش به چاپ چهارم رسید.

چاپ چهارم کتاب ارزشمند «ضیافت حقیقی» شامل مجموعه سخنرانی‌های آیت الله محمد شجاعی ؛ از سوی انتشارات سروش با همکاری شبکه رادیویی قرآن منتشر و روانه بازار نشر شد.

کتاب «ضیافت حقیقی» مجموعه یازده سخنرانی است که استاد محمد شجاعی درباره ماه مبارک رمضان و روزه ایراد کرده‌اند و بارها از شبکه قرآن صدای جمهوری اسلامی ایران پخش شده و مورد استقبال و توجه مخاطبان قرار گرفته است. استاد با همان بیان صمیمانه که شنوندگان سخنرانی‌ها و خوانندگان کتاب‌های پرطرفدار ایشان، از قبیل مجموعه سه جلدی «مقالات» و نیز «حضرت بقیه الله» و «چراغ هدایت» با آن آشنا هستند به ترغیب مومنان به عبادت مخلصانه و راهنمایی برای بهره گیری کامل از ایام و لیالی ماه مبارک، به ویژه شب‌های قدر، به منظور تقرب به درگاه الهی و برخورداری از نعمات معنوی در دنیا و آخرت می‌پردازند، و توصیه‌هایی برای حفظ رقت قلب حاصل شده در این ماه برای باقی ایام سال و عمر دارند.

استاد شجاعی این سخنرانی‌های خود درباره ماه مبارک رمضان را ابتدای دهه شصت ایراد فرموده‌اند و چندسالی است که این سخنان گهربار به تکرار از شبکه رادیو قرآن تقدیم شنوندگان شده و با طرح مباحث ارزشمند در بطن خود توانسته نیاز معنوی بسیاری از مخاطبان را پاسخ دهد.

این کتاب شامل مباحثی از جمله ضیافت خداوند، اعمال و آداب رفتاری، روزه حقیقی، مباحث معرفتی مربوط به روزه، شرایط روزه صحیح و راه‌های درک این توفیق است.

ضیافت حقیقی که متن بیانات استاد محمد شجاعی است در 11 بخش تدوین شده که عبارتند از: معنای عبودیت، صدق در اعمال، شرایط روزه صحیح، ظاهر و باطن روزه، روزه داری خواص: مبطلات قبولی روزه، صاحب خانه خداوند است: تذکراتی برای صیام، تذکراتی در باب تلاوت قرآن و دعا، درک شب های قدر، شب 19 ماه مبارک رمضان: حضور و تضرع، شب 21 ماه مبارک رمضان: وصیت علی (ع) و گفت و گوی موسی (ع) با خداوند و درباره عید فطر و حفظ رقت قلبی که در ماه مبارک عاید شده است.

چاپ چهارم این کتاب با قیمت 10500 تومان در شمارگان یک هزار نسخه و 176 صفحه  وارد بازار نشر شده است.

به نقل از خبرگزاری فارس

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]