تاریخ انتشار خبر: 02 شهريور 1395 - ساعت 15:07:24
مهلت شرکت در دور چهارم مسابقه "کتاب و زندگی" تمدید شد

مهلت شرکت در دور چهارم مسابقه "کتاب و زندگی" تمدید شد

با توجه به درخواست‌های مکرر مخاطبان، مهلت شرکت در دور چهارم مسابقۀ بزرگ "کتاب و زندگی"، تا پایان شهریورماه تمدید شد.

ایام تابستان فرصت خوبی است برای بیرون کشیدن کتاب‌ها از قفسۀ کتاب و مطالعۀ آن‌ها. در این میان دور چهارم مسابقۀ بزرگ «کتاب و زندگی» فرصتی را ایجاد کرد برای آشتی دوباره عموم افراد با کتاب.

بهار اکبرپور از کاربران اینستاگرام در این‌باره می‌گوید: «من مدتها بود که خودم را از مطالعۀ کتاب محروم کرده بودم، اما با فکر شما دوباره به روال قبل برگشتم.» استقبال مخاطبان در هفته‌های پایانی مسابقه، دبیرخانه را بر آن داشت تا با تمدید مهلت شرکت در مسابقه تا پایان شهریورماه، فرصت بیش‌تری را برای حضورعلاقمندان در دور چهارم فراهم آورد.

هفتۀ بیستم این دور از مسابقه با محوریت رمان «رؤیای نیمه شب» نیز، مانند هفته‌های گذشته با استقبال خوب خانم‌ها هم‌راه بود، به طوری که همۀ برندگان این هفته نیز خانم‌ها بودند.

اسامی برندگان این هفته به شرح زیر است:

۱. فاطمه رحیمی، برندۀ ربع سکۀ بهار آزادی از تهران

۲. فاطمه فیاضی، برندۀ کارت هدیۀ صدهزار تومانی از قم

۳. فاطمه خاتمی، برندۀ کارت هدیۀ صدهزار تومانی از قم

۴. صغرا مصطفایی، برندۀ کارت هدیۀ صدهزار تومانی از کرج

۵. زینب عبدالهی، برندۀ کارت هدیۀ صدهزار تومانی از مشهد

۶. منیره خالصی، برندۀ کارت هدیۀ صدهزار تومانی از کرج

۷. مریم میرزایی، برندۀ کارت هدیۀ صدهزار تومانی از رشت

برخی از برندگان این هفته، تجربه‌های تابستانی خودشان را از مطالعۀ رمان «رؤیای نیمه شب» با ما به اشتراک گذاشته‌اند. فاطمه خاتمی از استان قم می‌گوید: «من با این‌که در سفر بودم و خیلی فرصت پیدا نمی‌کردم که حتی کتاب را در دست بگیرم، اما در همین سفر، طی سه چهار روز کتاب را تمام کردم.

بعد هم به خیلی از اعضای فامیل‌ معرفی‌ا‌ش کردم. مخصوصاً چیزی که برایم جالب بود این بود که این داستان بر اساس واقعیت نوشته شده و همین باعث می‌شد که بخواهم تا آخرش را بخوانم».

صغرا مصطفایی، برندۀ دیگر این هفته از کرج می‌گوید: «من زیاد رمان می‌خوانم، اما آن‌‌هایی که می‌خوانم اکثراً خارجی هستند و محتوایشان با این کتاب خیلی فرق می‌کند. اما پسر ده ساله‌ام باعث شد که کتاب را بگیرم.

پسرم تبلیغ کتاب را از تلویزیون دیده بود و یک روز در کتاب‌فروشی گفت این همان کتابی است که در تلویزیون نشانش می‌دادند و مجبورم کرد که آن را بگیرم. خیلی انتظار نداشتم که کتاب خوبی باشد، اما بعد از این‌که کتاب را خواندم، طوری شد که به یکی دو نفر از دوستانم هم معرفی‌اش کردم.» کتاب «رؤیای نیمه شب»، نوشتۀ مظفر سالاری، که رمانی است عاشقانه و به ماجرای دلدادگی پسری سنی مذهب به دختری شیعه می‌پردازد، به عنوان کتاب دور چهارم مسابقۀ «کتاب و زندگی» در فروردین سال جاری معرفی شد که تا کنون بیش از ده‌هزار نفر در این دوره از مسابقه شرکت کرده‌اند.

به نقل از نسیم آنلاین

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]