تاریخ انتشار خبر: 09 شهريور 1395 - ساعت 16:52:48
سرگذشت برده‌ها و برده‌داری در «داستان برده‌ها» منتشر می‌شود

سرگذشت برده‌ها و برده‌داری در «داستان برده‌ها» منتشر می‌شود

کتاب «داستان برده‌ها» خوانش انتقادی سرگذشت برده‌ها در تاریخ و آنچه تا امروز ادامه دارد عنوان کتابی است که از سوی انتشارات کتابستان معرفت منتشر خواهد شد.

کتاب «داستان برده‌ها»؛ خوانش انتقادی سرگذشت برده‌ها در تاریخ و آنچه تا امروز ادامه دارد (Slavery : real people and their stories of enslavement) اثر جورج گرانت با ترجمه سعید سعادت از سوی انتشارات کتابستان معرفت راهی بازار کتاب خواهد شد.

این کتاب در 180 صفحه به تاریخ برده‌داری از آغاز تاکنون اشاره دارد که به صورت مصور برای گروه سنی نوجوانان و جوانان تالیف و ترجمه شده است. بخش عمده‌ای از این کتاب به تاریخ برده داری در ایالات متحده پرداخته و مخاطب را با سیر اتفاقات روبرو کرده است.

بر اساس این گزارش بنا به اعلام سعادت مترجم این کتاب علاوه بر ترجمه بخش‌هایی نیز به صورت تالیفی در این کتاب قرار گرفته تا تصویر درستی از مسئله برده‌داری در ذهن خواننده شکل بگیرد.

سعادت در این باره می‌گوید: با توجه به اینکه این کتاب در برخی زمینه‌ها تکمیل نبود بحث سیاه‌پوستان امروز آمریکا و اعتراضات آنها را در کتاب وارد کردم و تقریبا یک سوم کتاب با تغییر روبرو شده است. بعد از بالا گرفتن تظاهرات و مشکلات سیاه‌پوستان آمریکایی بسیاری از منابع را نگاه کردم و در نهایت به این اثر رسیدم که البته همین نیز نقص‌هایی داشت که در ویرایش نهایی به آن بخش‌هایی افزوده شدو این کتاب از سوی انتشارات کتابستان معرفت روانه بازار کتاب خواهد شد.

به نقل از خبرگزاری فارس

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]