تاریخ انتشار خبر: 12 آبان 1395 - ساعت 12:31:59
سلوک عاشورایی (دوره ده جلدی)

سلوک عاشورایی (دوره ده جلدی)

مجموعه ده جلدی سلوک عاشورایی خلاصه­ای از مباحث مطرح شده توسط آیت‌الله مجتبی تهرانی است که در ایام محرم و صفر سال‌های اخیر در جلسات عمومی ایراد شده است.

سلوک عاشورایی (دوره ده جلدی)

آیت الله مجتبی تهرانی

مؤسسه پژوهشی فرهنگی مصابیح الهدی

مجموعه ده جلدی سلوک عاشورایی خلاصه­ای از مباحث مطرح شده توسط آیت‌الله مجتبی تهرانی است که در ایام محرم و صفر سال‌های اخیر در جلسات عمومی ایراد شده است. این مباحث، بررسی عالمانه و دقیق و چندبُعدی گوشه‌هایی از حرکت عظیم و جهانی حضرت اباعبدالله الحسین است که در نوع خود کم نظیر بوده و در برخی موارد، کاملاً بی‌سابقه است.

آیت الله مجتبی تهرانی در این کتاب­‌ها با مروری بر کلمات و جملات امام حسین(ع) در طول این حرکت، از مدینه تا کربلا، چارچوبی از اهداف و ابعاد این قیام ارائه و ساختار بحث را با تکیه بر منابع و معارف اسلامی، نظیر قرآن کریم و روایات اهل‌‌بیت تکمیل کرده است.

شیوه‌‌علمی مباحث «تفسیر روایت به آیات و روایات» است. در این شیوه، جملات کلیدی امام حسین(ع) مبنای «تئوری‌‌پردازی علمی» قرار گرفته و سپس به کمک آیاتی از قرآن کریم و سایر روایات اهل‌‌بیت علیهم السلام تبیین می‌‌شود. مخاطب، در خلال این مباحث ضمن دست‌‌یابی به فهمی عمیق‌‌تر و دقیق‌‌تر از کلمات و جملات حضرت، متوجه می‌‌شود که هر یک از اهداف قیام عاشورا را می‌‌توان از ابعاد گوناگون فقهی، سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و عرفانی مورد بررسی قرار داد.

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]