تاریخ انتشار خبر: 22 آذر 1395 - ساعت 09:12:50
زندگانی منجی عالم بشریت رسول گرامی اسلام

زندگانی منجی عالم بشریت رسول گرامی اسلام

کتاب زندگانی منجی عالم بشریت رسول گرامی اسلام(ص) تالیف باقر شریف قرشی و ترجمه محمد صالحی با تکیه بر منابع دینی و روایات مورد اطمینان به طور نسبتا مفصل ابعاد مختلف زندگانی رسول اکرم(ص) را برای مخاطب بازگو کرده است

زندگانی منجی عالم بشریت رسول گرامی اسلام

باقر شریف قرشی

دارالکتاب اسلامیه

کتاب زندگانی منجی عالم بشریت رسول گرامی اسلام(ص) تالیف باقر شریف قرشی و ترجمه محمد صالحی با تکیه بر منابع دینی و روایات مورد اطمینان به طور نسبتا مفصل ابعاد مختلف زندگانی رسول اکرم(ص) را برای مخاطب بازگو کرده است.

اثر حاضر که در برگیرنده سه جلد می‌باشد در جلد اول موضوعاتي مانند:

جریان غار حراء، اجداد پیامبر اکرم(ص)، ازدواج حضرت با حضرت خدیجه(س)، عوامل شخصیتی پیامبر اکرم(ص) مانند نظافت، شجاعت، نماز و  قوت اراده، جریان معراج و رد استدلال منکرین، مطرح میگردد. در جلد دوم نویسنده برخی از روش‌های تربیتی حضرت مانند دعا، وصیت‌های تربیتی، خطبه‌ها و مواعظ و نصایح اخلاقی و حکمت‌ها را بیان کرده و آداب شگفت پیامبر را  با 537 کلام از احادیث ایشان بیان می‌کند بهطوري که می‌توان گفت این جلد به عنوان یک کتاب اخلاقی هم برای مخاطب سودمند و قابل استفاده خواهد بود.

جلد سوم کتاب به جنگ‌ها و غزوات و سرایا پیامبر اکرم(ص) می‌پردازد و با تکیه بر منابع اصیل جزییاتی از حوادث و پیامدهای این نبردها را بیان می‌کند.

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]