تاریخ انتشار خبر: 02 دي 1395 - ساعت 17:39:00
روایت سرگذشت حرم رضوی به قلم سعید تشکری در «غریب قریب»

روایت سرگذشت حرم رضوی به قلم سعید تشکری در «غریب قریب»

رمان «غریب قریب» به قلم سعید تشکری بار دیگر از سوی نشر کتابستان معرفت روانه بازار کتاب شد.این کتاب داستان ساخت و بازسازی بارگاه ملوکتی امام رضا(ع) در دوران‌های مختلف تاریخی است.

رمان «غریب قریب» اثر سعید تشکری که پیش از این از سوی موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در قالب دو جلد منتشر شده بود، از سوی نشر کتابستان معرفت در یک جلد روانه بازار کتاب می‌شود.

«غریب قریب» داستان ساخت و بازسازی بارگاه ملوکتی امام رضا(ع) در دوران‌های مختلف تاریخی است. تشکری در این رمان در دوازده بخش، روایت‌هایی از ساخت این بارگاه در دوران‌های نوغانیان، سامانیان، غزنویان، سلجوقیان، خوارزمشاهیان، چنگیزی‌ها، ایلخانان، تیموریوان، صفویان، افشاریان و قاجار را ارائه کرده است.

بر اساس این گزارش رمان «غریب قریب» اثر سعید تشکری در شمارگان 2 هزار و 500 نسخه با قیمت 32 هزار تومان روانه بازار کتاب خواهد شد.

سعید تشکری نویسنده و نمایشنامه‌نویس است که آثاری نظیر «بار باران»،‌«پاریس پاریس»، «ولادت»، «مفتون و فیروزه»، «هندوی شیدا» و «هرایی» از روانه بازار کتاب شده است. همچنین او به خاطر رمان «مفتون و فیروزه» توانست جایزه قلم زرین را به خود اختصاص دهد.

به نقل از خبرگزاری فارس

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]