تاریخ انتشار خبر: 12 دي 1395 - ساعت 13:17:22
ترجمه فارسی «جامعه‌های ماقبل صنعتی» منتشر شد

ترجمه فارسی «جامعه‌های ماقبل صنعتی» منتشر شد

کتاب «جامعه‌های ماقبل صنعتی» نوشته پاتریشیا کرون و با ترجمه مسعود جعفری از سوی نشر ماهی منتشر شد.این کتاب توصیفی جذاب و روشنگر از جهان پیشامدرن عرضه می‌کند.

کتاب «جامعه‌های ماقبل صنعتی» نوشته پاتریشیا کرون و با ترجمه مسعود جعفری از سوی نشر ماهی منتشر شد.

این کتاب توصیفی جذاب و روشنگر از جهان پیشامدرن عرضه می‌کند. مؤلف در بخش نخست کتاب عناصر سازنده‌ی دنیای قدیم از قبیل اقتصاد، سیاست، دین، خانواده و... را در فصل‌هایی جداگانه بررسی می‌کند و در بخش دوم به این موضوع می‌پردازد که چگونه جهان سنتی وارد عصر جدید شد و تمدن صنعتی جای تمدن ماقبل صنعتی را گرفت.

 مؤلف در نگارش این کتاب از تاریخ، انسان‌شناسی و جامعه‌شناسی بهره می‌برد و بی‌آن‌که به سیر حوادث تاریخی یا توصیف شخصیت‌های بزرگ بپردازد، به زندگی اجتماعی انسان توجه می‌کند.

 این کتاب تلاش کرده تا با بینشی تاریخی به مخاطب خود کمک کندتا بتواند مسائل دیروز و امروز خود را بهتر درک کند.

کرون که در حال حاضر استاد دانشگاه پرینستون به شمار می‌رود در مقدمه‌ای اختصاصی که برای این کتاب نوشته است از اینکه این کتاب در اریان و خاورماینه خوانده می‌شود حس خوبی دارم. چند سال قبل ناشری برای ترجمه عربی کتاب با من تماس گرفت. لی طاهرا آن ترجمه صورت نگرفت و یا منتشر نشد. تقدیر چنین بود که ترجمه فارسی کتاب من پیش از ترجمه عرب‌آن منتشر شود.

این کتاب در فصل نخست خود به سراغ الگوها و ساختارهای ماقبل صنعتی  رفته و آنها ار در زیرشاخه‌های نظام اجتماعی، حکومت، سیاست، فرهنگ، جامعه و دین مورد توجه قرار داده است. بخش دوم از این کتاب  به موضوع فاصله گرفتن از الگوی غرب اشاره داردئ تفاوت و تارگی تجربه اروپا در کسب مدرنیته را مورد توجه قرار می‌دهد.

کتاب «جامعه‌های ماقبل صنعتی» را نشر ماهی با قیمت۲۴ هزار تومان منتشر کرده است.

به نقل از خبرگزاری مهر

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]