تاریخ انتشار خبر: 04 ارديبهشت 1396 - ساعت 16:50:21
دانشنامه صحابه پیامبر اعظم

دانشنامه صحابه پیامبر اعظم

از آن رو که در مسئله «پیروی از صحابه» که اعتقاد برخی از مسلمانان می‌باشد به شیعیان خرده گرفته و درخصوص عدم توجه آنان به سیره و روش غیر معصومین اشکالاتی وارد می‌آاورند و سوالات و تشکیکات را بر منهج اهل بیت محور آنان مطرح مي‌نمايندلذا تحقیقی مفصل و جامع را در اين خصوص طلب مي‌كرد.

دانشنامه صحابه پیامبر اعظم

هیات تحریریه پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام)

چاپ و نشر بین الملل

یکی از میادین دفاع از تشیّع، واكاوي و شناخت صحابه پیامبر و ارزیابی عملکرد آنان می‌باشد از آن رو که در مسئله «پیروی از صحابه» که اعتقاد برخی از مسلمانان می‌باشد به شیعیان خرده گرفته و درخصوص عدم توجه آنان به سیره و روش غیر معصومین اشکالاتی وارد می‌آاورند و سوالات و تشکیکات را بر منهج اهل بیت محور آنان مطرح مي‌نمايند.

لذا تحقیقی مفصل و جامع را در اين خصوص طلب مي‌كرد؛از آن رو دانشنامه صحابه پیامبر اعظم تاليف يافت اين اثر تحقيقي به بررسی شرح حال اهل بیت (علیهم السلام) و 300 نفر از صحابه پیامبر را  به همراه مقدمه ای یکصد صفحه ای در تعریف لفظ صحابه و صحابه نگاری گردآوری کرده است.

جلد دوم در مورد صحابه خاص شامل: 21 نفر از صحابه شاخص پیامبر (ص) که پس از وفات رسول اعظم دست از حمایت مولای متقیان برنداشته واز طرفداران ان حضرت باقی ماندند  را مورد واكاوي قرار مي‌دهد.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]