تاریخ انتشار خبر: 16 آبان 1396 - ساعت 13:14:05
«کابوس ماهان» خواندنی شد

«کابوس ماهان» خواندنی شد

«کابوس ماهان» نوشته مجید شفیعی یک رمان تاریخی- فانتزی است که از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

رمان «کابوس ماهان» که به بیان وقایعی از زمان خوارزمشاهیان پرداخته، دارای یک شخصیت محوری است که پس زمینه آن در هفت پیکر نظامی گنجوی وجود دارد و البته مواردی به این شخصیت اضافه شده است.

شخصیت اصلی این کتاب، ماهان نام دارد و طبیب ویژه خوارزمشاه است. او تعدادی صندوقچه دارد که این صندوقچه‌ها در اصل، نماد هستند و مردم درد دل های خود، رازها و رویاهایشان را برای آنها واگویه می‌کنند. به عبارتی صندوقچه ها می‌خواهند دردها و آلام مردم را کاهش بدهند.

رمان «کابوس ماهان»، بازنویسی «هفت پیکر» نظامی نیست بلکه نویسنده برای شخصیت مورد نظر، فضا، داستان و موقعیت جدیدی آفریده و به بازآفرینی پرداخته است.

مجید شفیعی، پیش از این هم به بازآفرینی قصه های کهن و ادبیات کلاسک ایرانی پرداخته و از جمله آثار او می توان به «نریمان و راز سیمرغ» و «ماه پیشونی قصه ما» اشاره کرد.

به گفته شفیعی، افسانه‌های ایرانی، گنجینه‌های بی‌پایانی هستند که ما از آن، بهره چندانی نبرده‌ایم. اما بسیاری از نویسندگان غربی، تحت تاثیر کتاب مقدس و «ایلیاد» و «اُدیسه» هومر نوشته‌اند اما ما آن‌گونه که باید و شاید از قصه‌های خود بهره نبرده‌ایم.

«کابوس ماهان» از مجموعه رمان نوجوان امروز در ۱۵۶ صفحه، با شمارگان ۱۰هزار نسخه و قیمت ۳۵ هزار ریال در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

به نقل از مناشر

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]