تاریخ انتشار خبر: 25 فروردين 1397 - ساعت 08:16:40
نقد کتاب تار و پود

نقد کتاب تار و پود

رئیس کتابخانه مرکزی استان قم با بیان اینکه کتاب "تار و پود" درصدد تبیین مؤلفه‌های انقلاب اسلامی است، گفت: محتوای کتاب تار و پود با چندصدایی مواجه نیست اما مشخص است که نویسنده در این داستان درصدد بیان مطالب و تبیین مؤلفه‌های انقلاب اسلامی است.

نقد کتاب تار و پود با حضور زینب امام نیا نویسنده کتاب، سمیه عالمی و  مرضیه نفری کارشناس منتقد و رئیس کتابخانه مرکزی استان قم در سالن جلسات مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

مرضیه نفری رئیس کتابخانه مرکزی استان قم در این جلسه با اشاره به اینکه کتاب تار و پود درصدد تبیین مؤلفه‌های انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: محتوای کتاب تار و پود با چندصدایی مواجه نیست اما مشخص است که نویسنده در این داستان درصدد بیان مطالب و تبیین مؤلفه‌های انقلاب اسلامی است.

وی به تقسیم شخصیت‌ها در کتاب تار و پود اشاره و ابراز کرد: تقسیم شدن شخصیت‌ها نخست داستان به مرد و زن نشان‌دهنده طی کردن سیر تکاملی این کتاب است.

رئیس کتابخانه مرکزی استان قم محتوای کتاب تار و پود را مطلوب و مناسب خواند و تصریح کرد: محتوای کتاب تار و پود با چندصدایی مواجه نیست اما مشخص است که نویسنده در این داستان درصدد بیان مطالب و تبیین مؤلفه‌های انقلاب اسلامی است.

زینب امام نیا نویسنده کتاب تار و پود نیز در این جلسه انگیزه خود از نشر و نوشتن این کتاب، مدنظر قرار داد و اظهار داشت: نوجوانان در زمان انقلاب تلاش‌های بسیاری را برای به ثمر نشستن این انقلاب انجام دادند اما آن‌طور که باید اکنون دیده نشده‌اند به همین دلیل با نوشتن این کتاب تصمیم گرفتم دین خود را نسبت به نوجوانان انقلاب ادا کنم.

سمیه عالمی یکی دیگر از کارشناسان منتقد کتاب تار و پود تبیین نشانه‌های انقلاب را به‌نوعی بصیرت افزایی دانست و ابراز کرد: گاهی در برخی داستان‌ها فراموش می‌شود مؤلفه‌های انقلاب بیان شود اما این کتاب به‌خوبی توانسته است مؤلفه‌های انقلاب اسلامی را تبیین کند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه نویسنده در کتاب واژه‌های مطلوبی به‌کاربرده، همین امر سبب تسلط او بر داستان شده است، همچنین تعدد  شخصیت‌ها در کتاب ارزش کتاب را به‌نوعی پایین آورده است در واقع باید با کم کردن شخصیت‌های داستان، جان تازه‌ای به داستان‌ها و کتاب بخشید.

عالمی تبیین نشانه‌های انقلاب را به‌نوعی بصیرت افزایی دانست و ابراز کرد: گاهی در برخی داستان‌ها فراموش می‌شود مؤلفه‌های انقلاب بیان شود اما این کتاب به‌خوبی توانسته است مؤلفه‌های انقلاب اسلامی را تبیین کند.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]