تاریخ انتشار خبر: 27 فروردين 1397 - ساعت 17:13:25
«سفر سرخ» نصرت‌الله محمودزاده برای بیست و هفتمین مرتبه در بازار کتاب

«سفر سرخ» نصرت‌الله محمودزاده برای بیست و هفتمین مرتبه در بازار کتاب

زندگینامه شهید علم‌الهدی با عنوان «سفر سرخ» که نصرت‌الله محمودزاده آن را نوشته برای بیست و هفتمین مرتبه تجدید چاپ شد.

چاپ بیست و هفتم کتاب «سفر سرخ» زندگی‌نامه شهید حسین علم‌الهدی اثر نصرت‌الله محمودزاده از سوی نشر شهید کاظمی منتشر شد.

چاپ اول کتاب «سفر سرخ» سال 1376 منتشر شده بود و چاپ پنجم آن پاییز 1387 منتشر شد که در واقع این کتاب زندگینامه داستانی درباره وقایع، سرگذشت، خاطرات و یادداشت‌های شهید سیدحسین علم‌الهدی است.

این کتاب زوایای مختلف زندگی شهید علم‌الهدی را از کودکی تا آغاز مبارزات انقلاب، از حلقه‌های مطالعاتی تا فعالیت در منطقه و نقش آفرینی به عنوان یک هسته فرهنگی اجتماعی و تا مبارزات دانشجویی در مشهد و سخنرانی در خوزستان و در نهایت جهاد و شهادت در هویزه را برای خواننده بازگو کرده است.

صحنه پردازی‌های دقیق از شکنجه یک کودک خردسال در زندان ستمشاهی تا محیط خانوادگی روحانی تا لحظه‌های حساس نظامی که ویژگی عموم نثرهای محمودزاده است در این کتاب نیز نمود عینی دارد و خواننده را در طول فصل‌های مختلف کتاب بدون وقفه برای به پایان بردن داستان هدایت می‌کند.

در مقدمه کتاب آمده است: «شناخت این افراد بستری است برای ورود به نقاط عطف تاریخ جامعه زیرا اراده آنها است که تاریخ را رقم زده است و سمت و سوی جامعه را تعیین می‌کند.»

نصرت‌الله محمودزاده درباره آشنایی‌اش با این شخصیت نوشته است: «آشنایی با سیدحسین علم الهدی در جبهه سوسنگرد به ویژه هویزه در اوایل حمله عراق به ایران فرصتی شد تا ژرف‌نگری این جوان را کنجکاوانه دنبال کنم. مقاومت او در برابر تانک‌های سرمست عراقی در دشت هویزه نقطه عطف این آشنایی بود. هنگامی که در غروب 16 دی 1359 با جسد آغشته به خونش مواجه شدم فهمیدم این مرد برگ زرینی از تاریخ این دیار خواهد شد.»

کتاب «سفر سرخ» در چاپ بیست و هفتم در 320 صفحه با شمارگان 5 هزار نسخه و قیمت 15 هزار تومان از سوی نشر شهید کاظمی منتشر و روانه کتابفروشی‌ها شده است.

به نقل از خبرگزاری فارس

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]