تاریخ انتشار خبر: 13 مرداد 1397 - ساعت 14:56:03
«روز داوری» و آشتی مخاطب با رمان‌های جنایی و هیجان‌انگیز

«روز داوری» و آشتی مخاطب با رمان‌های جنایی و هیجان‌انگیز

سجاد خالقی از نویسندگان کشور گفت: رمان «روز داوری» و همراهی با سرگرد مقدس در لحظه‌های پر خطر و سرنوشت‌ساز برای علاقه مندان به رمان معمایی جنایی لحظات هیجان‌انگیز و پر استرسی را رقم خواهد زد.

سجاد خالقی از نویسندگان کشورمان در گفت‌وگویی اظهار داشت: طی چند سال گذشته بحث رمان ژانر در ایران بسیار قوت گرفته و نویسندگان بسیاری سعی کرده‌اند با ژانر نویسی یک تشخص و مزیت ممتاز برای اثر خود خلق کنند.

وی ادامه داد: مدتی قبل با انتشار چهار رمان ژانر در نشر هیلا زیر نظر محمد حسین شهسواری و استفاده تبلیغاتی و مداوم ناشر از واژه رمان ژانر این مسئله باعث جذاب‌تر شدن ژانر نویسی شد، در این میان رمان «روز داوری» یکی از رمان‌های ژانر معمایی پلیسی است که در ابتدای سال 97 توسط انتشارات شهرستان ادب روانه بازار شد.

به گفته خالقی، «روز داوری» ماجرای یک نظامی گریزان از اجتماع را روایت می‌کند که مجبور است بر خلاف میل خود به دنبال ناپسری یک مرد با نفوذ حکومتی بگردد و در این راه با مشکلات و حقایق فراوانی روبرو می‌شود. سرگرد آبتین مقدس در این رمان برای یافتن آرشِ فراری در مرزهای شرقی کشور از همه نبوغ و توانایی خود استفاده می‌کند و با تحویل دادن او ماموریت را به نحو احسن تمام می‌کند، اما ماجرای اصلی و مشکلات تازه بعد از این شروع می‌شود و سرگرد این بار باید برای حل معمایی جنایی و یافتن کسانی که نزدیکانش را به قتل رسانده‌اند تلاش کند، تلاشی که زندگی آرام او را نابود می‌کند اما سرانجام او را به خواسته اش می‌رساند.

این نویسنده بیان کرد: بدون شک مطالعه رمان «روز داوری» و همراهی با سرگرد مقدس در لحظه‌های پر خطر و سرنوشت ساز برای علاقه‌مندان به رمان معمایی جنایی لحظات هیجان انگیز و پر استرسی را رقم خواهد زد و آنها را با این نوع رمان ایرانی آشتی خواهد داد.

رمان روز داوری توسط سجاد خالقی نوشته شده و شهرستان ادب آن را در 364 صفحه به چاپ رسانده است.

به نقل از خبرگزاری فارس

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]