نوجوان
 • اختراع هوگوکابره

  اختراع هوگوکابره

  نویسنده در این رمان خاص و نوآورانه سینما را با کتابی تصویری ترکیب می کند، قالبی جدید که نامش را سینما رمان گذاشته اند.ساختار کتاب ترکیبی غیرهمزمان از تصویر و نوشتار است. به عبارت دیگر، کل داستان، به طور نوبتی، با تصویر و متن روایت می شود که بخش نوشتاری و تصویری آن تقریباً مساوی است.

 • نقدوبررسی عاشقانه های یونس در شکم ماهی

  نقدوبررسی عاشقانه های یونس در شکم ماهی

  «عاشقانه‌هاي يونس در شكم ماهي» مثل يك قطعه موسيقي گوش‌نواز و آرام شروع مي‌شود و به پايان مي‌رسد. «جمشيد خانيان» با تقسيم كتاب به «موومان»(به جاي فصل) و با بيان شاعرانه ماجراها، فضاي داستان را به حال و هواي يك سونات عاشقانه با پس‌زمينه‌اي از آواهاي جنگي نزديك كرده است.

 • نقد رمان پاییز در قطار

  نقد رمان پاییز در قطار

  کتاب «پاییز در قطار»نگاه قدسی است به شهید و خانواده او که در رمان های جنگ هم دیده می شود. حکایت خانواده‌ای در یکی از روستاهای کشور که تنها پسر آنها به جبهه رفته است...

 • رمانی جذاب وخواندنی درباره غدیر

  رمانی جذاب وخواندنی درباره غدیر

  این رمان داستان اسبی است که ماهیت زمینی ندارد و جایگاهش آسمان است. او بر روی زمین به دنبال دلیل و راهنمای آسمانی شدن می‌گردد تا بتواند به‌واسطه‌ی آن کم‌کاری در پرستش و سقوط‌اش به این عالم را جبران کند...

 • نقد رمان «بانوی نازنین»

  نقد رمان «بانوی نازنین»

  این اثر یک بازنویسی داستانی لطیف و در عین حال تاثیرگذار از برخی روایت‌های تاریخی در مورد زندگی همسر پیامبر اکرم (ص) است که با وجود تلاش نویسنده برای محوریت دادن به حضرت خدیجه (س) در آن به عنوان نقش محوری در ساده‌ترین شکل ممکن از نداشتن وحدت رویه برای روایت داستانی رنج می‌برد.

 • سگ خوب قصه ما

  سگ خوب قصه ما

  این داستان برای نوجوانان می تواند بسیار آموزنده باشد و آنها را به تلاش و کوشش وادارد.

 • پنج جرعه تشنگی به روایت محمدرضا زائری

  پنج جرعه تشنگی به روایت محمدرضا زائری

  زبان این کتاب به تعبیری گفتگوی خداوند با بندگان است و گاهی این گفتگوی صمیمانه بین انسان با لطافت و معنویت خاص ماه مبارک رمضان آمیخته شده و یک تجربه جدید در نوع خود به شمار می رود.

 • ازقبیله باران (زندگی شیخ مرتضی زاهد)

  ازقبیله باران (زندگی شیخ مرتضی زاهد)

  «از قبیله باران» روایتی شاعرانه از زندگی و احوالات شیخ مرتضی زاهد است؛روضه‌خوانی ساده و بی‌آلایش که رمز محبوبیت و تاثیر کلامش، معمایی غریب را در ذهن قهرمان قصه شکل داده است. داستان تلفیقی از رویا و واقعیت است.

 • خورشید در آتش( زندگی خواجه نصیرالدین طوسی)

  خورشید در آتش( زندگی خواجه نصیرالدین طوسی)

  پدر هنگام مرگ از او می‌خواهد که به نیشابور برود، زیرا می‌داند که طوس دیگر برای هوش سرشار محمد کوچک است. پس از این زندگی‌اش همواره در سفر و تحصیل علم و معرفت می‌گذرد...

 • گردان قاطرچی ها

  گردان قاطرچی ها

  دنیای ارائه شده در داستان گردان قاطرچی ها واقعی و برگرفته از واقعیت دنیای امروز است.و نویسنده به خوبی توانسته جنگ هشت سال دفاع مقدس را به تصویر بکشد و نوجوان را در حال و هوای جنگ و پیروزی قرار دهد.فضای داستان واقعی بودن داستان را به نمایش می گذارد.

 • رمان مگیل

  رمان مگیل

  مگیل، نام الاغی است که به علت صعب العبوری مناطق کوهستانی مسوول تدارکات گروهان قاطرها شده است. او که مسیر رفت و آمد به عقبه را بلد است هر روز به عقب می‌رود و تدارکات این گروهان را کفایت می‌کند...

 • نقدکتاب شما که غریبه نیستید

  نقدکتاب شما که غریبه نیستید

  «شما كه غریبه نیستید» داراى روایت خطى است و چاپ هاى متعددش نشان مى دهد كه خواننده هم دارد در این روزگار كه كسى نه مى خرد و نه مى خواند و اگر بخرد لابد ترجمه مى خرد و اگر بخواند لابد كتابى مى خرد یا كهن یا از چند دهان توصیه شده و امتحان پس داده در تاریخ كوتاه ادبیات نوى ما.

 • سفر به چشمه نماز

  سفر به چشمه نماز

  نویسنده «سفر به چشمه نماز» با قلمى روان، خوانندگان نوجوان را با مفاهیم و مراحل مختلف نماز آشنا مى‏کند و چگونگى لذت بردن از نماز و عشق ورزیدن به آن را به آنان مى‏آموزد. اگر شخص از ابتداى نوجوانى با نماز دوست شود و

 • پیام‌های آسمانی

  پیام‌های آسمانی

  کتاب که در دست دارید گامی است به سوی هدفی بزرگ؛ وارد کردن کودکان و نوجوانان به دنیای قرآن. قرآن کریم کلام خدا و گرامی ترین اثر مکتوب در میان مسلمانان است.

 • «جوانان در طوفان غرایز»

  «جوانان در طوفان غرایز»

  انسان تا خود را نشناسد و خصوصیات خود را درک نکند، قادر به ساختن و پرورش خود نخواهد بود بنابراین سیزده ویژگی با بیان فرصت ها و تهدید ها برای جوانان در بخش اول کتاب ذکر شده است.نویسنده کتاب به صورت اجمالی منجلاب فساد و تباهی بهترین دوران زندگی را ذکر کرده و جوانان را نسبت به حوادث تلخ و عاقبت شوم این لجنزارها آگاه ساخته.

 • توقف ممنوع

  توقف ممنوع

  این کتاب مجموعه بیانات مقام معظم رهبری در قالب یك مدل مفهومی برای رسیدن به تولید علم است، یك فرآیند جهت دار از حركت دانش­‌آموزی تا جنبش نرم­افزاری كه ماحصل دانشگاه و تحصیلات تكمیلی خواهد بود.

 • طولانی ترین آواز نهنگ

  طولانی ترین آواز نهنگ

  «الا» دختری هشت ساله که پس از ازدواج دوباره مادر با جک و بارداری او اکنون با دو رقیب روبروست: ناپدری ونوزاد جدید. به همین خاطر پیوسته در حسرت و آرزوی روزهایی است که با مادرش تنها زندگی می کرد و مادر فقط برای او بود...

 • نگاهي به کتاب«سيب و درخت و دختر» نوشته تهمينه حدادي

  نگاهي به کتاب«سيب و درخت و دختر» نوشته تهمينه حدادي

  کتاب«سيب و درخت و دختر» نشان دهنده توانايي هاي تهمينه حدادي در نوشتن داستان هاي کوتاه با نگاه هايي گاه فلسفي، گاه نمادين و گاه قصوي براي مخاطبان نوجوان است. التبه در برخي نوشته هاي اين نويسنده خامي قلم و تازه کار بودن او، در مواجه با سوژه ها ديده مي شود که اين مسئله به دليل تازه کار بودن وي قابل توجيه است و اميد مي رود در آينده به پختگي کامل برسد.

 • معرفی و نقد رمان دلقک

  معرفی و نقد رمان دلقک

  هدی حدادی، اولین رمانش را نوشته است و آن قدر صادقانه و صمیمانه كه خیلی زود وارد فضای كتابش می‌شوی و با تمام قوت‌ها و كاستی‌هایی كه دارد تا انتها كتاب را می‌خوانی و دلزده‌ات نمی‌كند.

 • شاهنامه برای نوجوانان

  شاهنامه برای نوجوانان

  کتاب‌های «نامه نامور» بازنویسی داستان‌های شاهنامه به نثر روان توسط نویسندگان و تصویرگران مختلف ادبیات کودک و نوجوان کشور هستند که بعد از مراسم رونمایی‌شان، به تازگی وارد بازار نشر شده‌اند.