رمان خارجی
 • تبعید و سلطنت

  تبعید و سلطنت

  كتاب شامل شش داستان است كه بيشتر با وحدت فضاى ذهنى است كه به هم پيوند يافته اند. از ميان اين داستان ها، داستان ژونا، هنرمندى در حين كار، داستان هنرمند نقاشى است كه در مسيرى نيمه آگاه گام برمى دارد.

 • ناطور دشت

  ناطور دشت

  هولدن‌ كالفيد، قهرمان‌ رمان‌ ناطوردشت‌، بيگانه‌اي‌ است‌ از جنس‌ بيگانگان‌ جهان‌، جواني‌ جسور و جستجوگر كه‌ حديث‌ جستجو و جستجوگر را به‌ تصوير مي‌كشد.

 • گزارش یک مرگ

  گزارش یک مرگ

  «گزارش یک مرگ» چندان که از نامش پیداست گزارش یک مرگ است! یا به عبارتی، گزارش قتل جوانی سرمایه‌دار و دورگه به نام سانتیاگو ناصر.

 • هدیه هومبولت

  هدیه هومبولت

  «هدیه هومبولت» نمایشگر تعارض میان هنر واقعی و هنر هالیوودی است؛ سرگذشت تراژیک مردی است که می‌خواهد در کشاکش تعارض این دو قطب، فردیت خود را حفظ کند و به وادی ابتذال و قشری‌گری سقوط نکند، غافل از اینکه حفظ فردیت در عالم ما فرجامی اسفناک دارد.

 • جزیره گنج

  جزیره گنج

  جرج به همراه مادرش مشغول اداره یک مسافرخانه است.در اثر آشنایی با ناخدا وارد حوادث جدیدی میشود.ناخدای مرموزی که گویا گنجهای زیادی به همراه خود دارد.گنجهایی از جنس راز .رازهایی که جان اورا در معرض خطر قرار می دهد.

 • معرفی کتاب ابله نوشته فئودور داستایوسکی

  معرفی کتاب ابله نوشته فئودور داستایوسکی

  داستان جوانی فقیر است که دچار جنون آنی بوده است و از بخت بالای اش صاحب ثروت نسبتا بالایی می شود که از سوی یکی از خویشاوندان وی که وارثی نداشته به او داده می شود.پرنس میشیکن به دلیل جنون دچار تب و لرز شدید بوده که معمولا در آن حال ممکن است حرف هایی فوق العاده صریح و کوبنده بیان کند؛ در بیشتر مواقع بیانات وی در زمینه مسائل سیاسی و اعتقادی است.

 • نام گل سرخ

  نام گل سرخ

  داستان اصلی رمان که یک داستان پلیسی ست و ریشه در یک سری قتل های زنجیره ایست که در دیر به وقوع پیوسته است. سر فرانسیس بازپرس مذهبی باهوشی ست که در نقش یک شرلوک هلمز قرون وسطایی خودنمایی می کند. دستیار او که یک راهب ساده و جوان به نام ادسو، او را همراهی می کند...

 • جنایت ومکافات

  جنایت ومکافات

  جنايت و مكافات بيش از هر كتاب ديگري كالبد شكافي روان آدمي ست ، توصيف صحنه هاي درگيري يك مجرم با خودش باورنكردني ست و هيچ كس نمي تواند به اندازه ي داستايوسكي يك روح گناهكار را چنين به تصوير بكشد .

 • کوری

  کوری

  در دنیای رمان کوری همه آدم‌های داخل داستان کور می‌شوند جز یک نفر! شاید یک چشم بینا. چشم بینایی که قرار است ببیند دنیایی که آدم‌های آن در شرایطی سخت قرار گرفته اند و کم‌کم از ظاهر زیبای خود خارج می‌شوند و درون خود را به نمایش خواهند گذاشت.

 • خانواده تیبو

  خانواده تیبو

  در این بین خواندن داستان خانواده‌ای روشنفکر که در خود از سوسیالیست گرفته تا لیبرال دارد و از قضا به جهت طبقه بالای اجتماعی از بسیاری از اتفاقات پشت پرده جنگ خبر دارد نباید برای آنها که دوست دارند از روزهای منتهی به جنگ جهانی اول باخبر شوند خالی از لطف باشد! داستانی که نویسنده به صورت رمانی کلاسیک نوشته و با حوصله تمام، تمام جوانب این اتفاق را بررسی می‌کند.

 • مرشد و مارگریتا

  مرشد و مارگریتا

  حتماً با داستان عجیب و فوق‌ا‌لعاده‌ای روبرو خواهی بود اگر در همان چند صفحه اول یکی از دو شخصیت اصلی رمان با قساوت هرچه تمام‌تر بمیرد! این هنری است که تنها از میخاییل بولگاکف روسی بر می‌آید که بر روی رمانی ۱۲ سال تمام زحمت بکشد و مسلماً یک شاهکار دوست داشتنی ادبی از دلش بیرون بیاورد.

 • پختستان

  پختستان

  پختستان یك رمان علمی تخیلی است.داستان درباره سرزمینی است دو بعدی به نام پختستان (Flatland) كه ساكنان آن اشكال هندسی دو بعدی هستند.زنان در این سرزمین خط ؛ و مردان اشكال چند ضلعی هستند و ...

 • بازمانده روز

  بازمانده روز

  آقاي استيونز به عنوان شخصيت اصلي رمان «باز مانده روز » يكي از آن شخصيت هاي شريف است كه نه به خاطر جايگاه اجتماعي و قرارگرفتن در مراكز هرم سيستم طبقاتي جامعه انگلستان كه به خاطر وفاداري و رازداري واداي وظيفه بي عيب و نقص در مقام يك پيشخدمت اين شرافت را كسب كرده است.

 • باباگوریو

  باباگوریو

  در پایان داستان می بینیم علی رغم تمام سختی ها و بدبختی هایی که گوریو تحمل کرده است و راستینیاک شاهد چنین لحظاتی بوده اما باز از گناه دلفین بی وفا یی - که روزی با او در تئاتری ایتالیایی آشنا شده بود -می گذرد و او را به عنوان معشوقه خود انتخاب می کند.

 • رمان دل سگ نوشته ی میخاییل بولگاکف

  رمان دل سگ نوشته ی میخاییل بولگاکف

  «میخائیل بولگاکف» نویسنده روسی، دل سگ را در ۱۹۲۵ یعنی چند ماه پس از مرگ «لنین» نوشت و در آن سروشت پرولتاریا را پیش‌بینی کرد اما کتاب‌اش بیش از چهل سال در جامعه ادبی شرق مورد بی‌مهری واقع شد و مهجور ماند. بولگاکف هم البته از اول نویسنده نبود، بلکه کاملا اشتباهی در رشته پزشکی تحصیل کرد و دکتر شد!

 • خلاصه کتاب فراز و نشیب زندگی بدکاران اثر بالزاک

  خلاصه کتاب فراز و نشیب زندگی بدکاران اثر بالزاک

  محور های اصلی داستان افکار و اعمال دو فریب خورده نگون بخت است که وسیله به قدرت رسیدن کارلوس هرره قرار گرفتند . این فرد که یک جنایتکار و مجرم حقه باز است با جامه مقدس کشیش وارد داستان می شود و در ابتدا با لوسی ین معشوقه استر آشنا می شود و بعد با استر.

 • خوشه های خشم

  خوشه های خشم

  خوشه های خشم در سال 1939 منتشر شد و زیاد به مذاق سرمایه دارن و زمین داران آمریکا خوش نیامد. این کتاب برای مدتی توی آمریکا ممنوع شد، ولی بدلیل حقیقت گویی و هم دردی با قشر پائین جامعه، جای خودش را باز کرد و خواننده های زیادی یافت.

 • بینوایان

  بینوایان

  نویسنده در كتاب بینوایان به تشریح بی‌عدالتی‌های اجتماعی و فقر و فلاكت مردم كشورش می‌‌پردازد، همان عوامل و محرك‌های اجتماعی كه منجر به انقلاب كبیر فرانسه شد.

 • سوربز

  سوربز

  راوی رمان زني به نام «اورانيا» است. این زن در رمان، قرباني حقارت پدرش مي‌شود و در گير و دار رانده شدن پدرش از سيستم قدرت، قرباني آرزوي كسب مجدد محبوبيت او می شود...

 • آخرین پدرخوانده

  آخرین پدرخوانده

  داستان حضور مافیا در مناسبات اجتماعی و فساد دستگاهها درارتباط داشتن با این گروهها، یکی از بحث برانگیزترین مسائل دنیای سیاست است.