رمان خارجی
 • کتابی که ادبیات را تغییر داد

  کتابی که ادبیات را تغییر داد

  «بابا گوریو» یکی از مهمترین آثار «بالزاک» نویسنده مطرح و برجسته قرن نوزدهم فرانسه است؛ کتابی که ادبیات و تصویر واقعیت را تغییر داد. این رمان داستان «گوریو» و دیگر ساکنان پانسیون مادام «واکر» را در سال ۱۸۱۹ روایت می‌کند. «گوریو» که ورشکسته شده، برای تأمین هزینه‌های ازدواج دو دختر ولخرجش، هر چه را داشته خرج کرده تا این که کفگیرش به ته دیگ خورده است.

 • «سرگذشت دختران»

  «سرگذشت دختران»

  کتاب «سرگذشت دختران» هم در برگیرنده داستانهای برگزیده جایزه ا. هنری در یکی از سالهای اخیر است. این کتاب شامل ۱۳ داستان کوتاه برگزیده جایزه «ا.هنری ۲۰۱۳» است

 • «سلوک به سوی صبح»

  «سلوک به سوی صبح»

  کتاب «سلوک به سوی صبح» رمان کوتاهی از این نویسنده- عارف سوئیسی است که در آن به شرح سیر و سلوک شخصی بنام «ه. ه» (که مخفف نام خود نویسنده هم هست)، پیوستنش به حلقه سالکان، رنج‌ها و سختی‌هایش، تردیدهایش، خارج شدنش از حلقه و... از زاویه دید خود این مرد (ه. ه) می‌پردازد.

 • تلخی بی‌پایان، بوی مرگ و باز هم فساد

  تلخی بی‌پایان، بوی مرگ و باز هم فساد

  اگر بخواهیم یک نکته‌ی آموزنده و یا مفید برای قشر کتابخوان در این رمان بیابیم و ذکر کنیم، به در بسته می‌خوریم. به جز ضعف، سستی و زندگیِ بی بندوبار و سیاه چیزی عایدمان نمی‌شود.

 • نگاهی غیر رمانتیک به یک عاشقانه کلاسیک

  نگاهی غیر رمانتیک به یک عاشقانه کلاسیک

  گاهی باید پا را از قاب کلیشه‌ها بیرون گذاشت و دنیای اسطوره‌ها را از زاویه‌ای دیگر کندوکاو کرد. «غرور و تعصب» را بارها عاشقانه‌ترین رمان کلاسیک انگلیسی لقب داده‌اند. بد نیست این بار آن را از پشت عینک واقع‌بینی نویسندگان مشهور تماشا کنیم.

 • سرزمین پدری

  سرزمین پدری

  مجموعه داستان «سرزمین پدری» شامل داستان‌های برگزیده سال ۲۰۱۴ جایزه ادبی اُ. هنری است. داستان‌هایی که همگی به زبان انگلیسی نوشته و در ایالات‌متحده منتشر شده‌اند.

 • بهای قدرت

  بهای قدرت

  «کجا می روی؟» یکی از آثار کلاسیک معروفِ تاریخ ادبیات است که در گونه حماسی نوشته شده و در ایران نیز همانند بسیاری از کشورها خوانندگان فراوانی داشته است.

 • چاپ یک رمان جدید دیگراز مجموعه جک ریچر

  چاپ یک رمان جدید دیگراز مجموعه جک ریچر

  عنوان جدید مجموعه رمان های پلیسی جک ریچر توسط انتشارات کتابسرای تندیس منتشر و راهی بازار نشر شد.

 • «کجا می‌روی؟»

  «کجا می‌روی؟»

  این رمان از منظر ادبی در دسته آثار کلاسیک تاریخی جای می گیرد که قریب به یک دهه پیش از روزگاری که زمزمه های ادبیات داستانی مدرن جهان داستان را در می نوردید نوشته شده است.

 • «چه کسی موتسارت را کشت؟»

  «چه کسی موتسارت را کشت؟»

  انتشار «چه کسی موتسارت را کشت؟» تاکیدی بر این نکته است که چگونه حضور ناشری با اعتبار و توانمند می تواند ظرفیت های بالقوه یک کتاب را به فعلیت برساند و حتی کتابی که پیشتر به شکلی ناموفق تجربه انتشار را پشت سر گذاشته، احیا کند.

 • پدرو پارامو

  پدرو پارامو

  در پدرو پارامو صداها نامیرایند، در فضا موجودند، به گوش می‌رسند؛ هرچند چیزی جز سکوت احساس نمی‌شود. و همین صداها (در سکوت) هستند که در آغاز، خوان پرسیادو و به وسیله‌ی او خواننده را و در ادامه، به طور مستقیم خواننده را به کومالای زنده می‌برند و گذشته را نمایان می‌کنند:...

 • نقد و بررسی کتاب "کفشدوزک"

  نقد و بررسی کتاب "کفشدوزک"

  "کفشدوزک" نوشته دی اچ لارنس توسط نشر نیماژ به چاپ رسیده؛ سوالی که باید کرد این است چه انگیزه‌ای به غیر از فروش و کسب درآمد این نشر را بر آن داشته تا وظیفه ترجمه اثر چنین نویسنده‌ای را بر خود مهم بشمارد؟ نویسنده‌ای که امریکا و بریتانیا کتاب‌هایش را به چاپ نمی‌رسانند!

 • نقد و بررسی کتاب " نه فرشته، نه قدیس"

  نقد و بررسی کتاب " نه فرشته، نه قدیس"

  نویسنده از معنویتی سخن می‌گوید که در آن نه خدایی، نه فرشته‌ای، نه قدیسی و نه دینی وجود دارد. بلکه هرچه هست در خودِ انسان باید به دنبال آن گشت.

 • «آنگاه به پایان رسیدیم»

  «آنگاه به پایان رسیدیم»

  جوشوآ فریس در رمان «آن‌گاه به پایان رسیدیم»، روایتی دارد متفاوت و جذاب از سقوط امپراتوری بزرگ. حادثه از جهان دیگر نمی‌آید، از موجودات فضایی خبری نیست، تروریست‌های شرقی نقشی در آن بازی نمی‌كنند ...

 • معرفی و بررسی کتاب "من نجود، ده ساله، مطلقه"

  معرفی و بررسی کتاب "من نجود، ده ساله، مطلقه"

  دوباره حس معصومیت را به دست آورده ام. ... بعد از گذشت چند دقیقه باد روسری ام را شل می کند. برای اولین بار است که دلم نمی خواهد سریع درستش کنم. موهایم روی شانه هایم می ریزد و در نسیم موج می خورد. احساس آزادی می کنم. آزادی!

 • وقتی‌هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود

  وقتی‌هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود

  این رمان در اوج گیرایی، حزن‌انگیز است. آغاز داستان به دورانی اختصاص دارد که هیتلر در تدارک به قدرت رسیدن است و از اواسط کتاب هم، دیگر همه چیز دستخوش خشونت و آوارگی ناشی از جنگ می‌شود...

 • «اولین تماس تلفنی از بهشت»

  «اولین تماس تلفنی از بهشت»

  «اولین تماس تلفنی از بهشت» نمونه خوبی‌ست برای آن ادبیات عامه پسندی که همیشه جایش در بازار کتاب ایران و در واقع در فضای داستان نویسی ما خالی بوده است.

 • «جشن تولد»

  «جشن تولد»

  جشن تولد نمایشنامه ای ست که براساس ایده ای جذاب شکل گرفته تغییری که حال و هوای نمایشنامه به تدریج با آن روبه رو می شود به شدت مخاطب را مجذوب خود می کند.

 • عشق و اراده

  عشق و اراده

  رولو می در باب این کتاب خود در فصل اول می‌گوید: "من این کتاب را بر اساس تجربه ۲۵ سال کار فشرده خود می‌نویسم که به عنوان روان درمان‌گری روانکاو، به درمان کسانی پرداخته‌ام که می‌کوشند با تعارض‌های خود روبه‌رو شوند و به آن‌ها بپردازند.

 • دنياي آشنا؛ رماني به عظمت موزه لوور

  دنياي آشنا؛ رماني به عظمت موزه لوور

  اثري كنايه‌آميز، منحصربه‌فرد و خاص با مضموني عجيب و بديع همگي از خصوصيات بارز و آشكار رمان دنیای آشنا است.