رمان خارجی
 • پارک منسفیلد

  پارک منسفیلد

  ماجرای داستان در انگلستان اوایل قرن نوزدهم میلادی می‌گذرد. فانی پرایس(Fanny Price) به خاطر مشکلات مادی مادرش، بنا به نظر شوهر خاله‌ ثروتمندش؛ سرتوماس برترام(Sir Thomas Bertram) به منزل بزرگ آنها در مانسفیلد پارک(Mansfield Park) می‌رود.

 • معرفی و تفسیرغرور و تعصب

  معرفی و تفسیرغرور و تعصب

  زن و مرد جوانی مشتاقند که با هم ازدواج کنند. این ازدواج فقط با یک شرط امکان‌پذیر است و آن‌ اینکه مرد، که از خاندان اشراف انگلیسی است، از بارگاه غرور و نخوت خویش پایین آید و زن، که از خانواده متوسطی است، از تعصبات خویش چشم بپوشد.

 • معرفی و تفسیر هملت، شاهزاده دانمارک

  معرفی و تفسیر هملت، شاهزاده دانمارک

  هملت داستان مردی است که نمی‌تواند تصمیم خود را بگیرد و نمی‌تواند بهترین راه برای گرفتن انتقام چیست. او انسانی است که مهربان، متوضع، مبادی آداب، شجاع و دانشمند. او را نمی توان فریب داد و از چیزی که بیش از هر چیز نفرت دارد، دروغ و ریاست. تنها عیب او «تردید» است. می‌داند به او خیانت شده، می داند باید انتقام بگیرد، اما تردید و دودلی استواری شخصیت او را خرد و درهم شکسته است.

 • سربازان خدا

  سربازان خدا

  می‌گفت اونا از حلزون هم کندترن. می‌گفت عین یه گله گاو صاف می‌رن زیر تورها. می‌گفت جلو چشماشون دوستاشون می‌رن تو قفسا ولی انگار نه انگار. می‌گفت هیچ حیوونی به نفهمی اونا ندیده...

 • میشل استروگف

  میشل استروگف

  كتاب رمان میشل استروگوف [Michel Strogoff] رمانی پرحادثه از ژول‌ ورن نویسنده فرانسوی که در 1876 در پاریس انتشار یافت. میشل استروگوف ، قهرمان رمان که فرمانده ارتباطات تزار است مأمور می‌شود که...

 • کتاب سیاه،رمانی از ارهان پاموک

  کتاب سیاه،رمانی از ارهان پاموک

  «کتاب سياه» جدای از داستان تودرتويي که دارد، يکي از بهترين نمونه‌های نثر و زبان پاموک را به نمايش مي‌گذارد. داستان اين کتاب خيلي ‌زود به سينما هم راه يافت و ..

 • نقدی بر رمان مادام بوآری

  نقدی بر رمان مادام بوآری

  مادام بوواری [Madame Bovary] نخستین اثر گوستاو فلوبر (1821-1880)، نویسنده فرانسوی است که در 1856 در مجله روو دو پاری و در 1857 به صورت کتاب مستقل انتشار یافت.

 • نقدی بر رمان باباگوریو

  نقدی بر رمان باباگوریو

  باباگوریو داستان دوره‌ای از زندگی ساکنین پانسیونی ارزان و فقیرانه در یکی از خیابان‌های پاریس است در اوایل قرن نوزدهم. کشاورز زاده‌ی جوانی که دانشجوی رشته‌ی حقوق است ساکن این پانسیون است و شخصیت اصلی این رمان.

 • وکوه طنین انداخت

  وکوه طنین انداخت

  "و کوه طنین انداخت" با یک داستان شروع می‏شود که صبور برای فرزندانش، عبدالله و پری تعریف می‏کند. داستانی که پس از چندی متوجه می‏شویم بی ‏دلیل انتخاب نشده و این داستان آنقدرها هم که ابتدا به نظر می رسد، خیالی و دور از واقعیت نیست.

 • کوچه مدق

  کوچه مدق

  رمان «کوچة مَدَق» حکایت محله‌ای است قدیمی و فقر زده در قلب مصر. حمیده دختری جوان است و بزرگ‌ترین آرزویش فرار از این محله نکبت‌بار و رسیدن به یک زندگی ایده‌آل و پرآسایش است.

 • معرفی و تفسیر سرگذشت هکلبری فین

  معرفی و تفسیر سرگذشت هکلبری فین

  این کتاب سرگذشت ماجراجویان وسرگذشت شهرهای میسوری(Missouri) و اوهایو (Ohio) دردوره استعمار و خشونت است.

 • معرفی و تفسیر رمان خشم و هیاهو

  معرفی و تفسیر رمان خشم و هیاهو

  چون داستان به شکل آشفته و نامرتب به دست خواننده کتاب می رسد، خواننده باید دوباره به کتاب نگاه کند و کتاب را از نو بسازد. کتاب ساعتی است که همه پیچ و مهره‌ها و اجزایش باز شده‌اند و باید آنها را دوباره به یکدیگر وصل نمود. شاید فاکنر از گیج کردن خواننده لذت می‌برده است.

 • معرفی و تفسیر رمان تام سایر

  معرفی و تفسیر رمان تام سایر

  تام سایر، پسرکی یتیم بود که در خانه خاله‌اش (خانم پلی همراه با برادرش سید و عمه‌اش خانم مری زندگی می‌کرد. تام پسری، خنده‌رو، بشاش، اما گاهی شیطان بود. از مدرسه تنفر داشت و به فراگرفتن درس چندان رغبتی نداشت و درسهایش را اغلب فراموش‌ می‌کرد، با این حال...

 • پیرمرد ودریا

  پیرمرد ودریا

  ماهی غول پیکر که طعمه را به دهان می‌گیرد، پیرمرد را به نقطه‌ای بسیار دور از ساحل می‌برد. نزاع شدیدی در می‌گیرد، زیرا ماهی در اعماق حرکت می‌کند و قایق را به دنبال خود می‌کشد. ..

 • بچه های ژیواگو

  بچه های ژیواگو

  بچه‌هاي ژيواگو‌ يك رمان تاريخي و در واقع تحقيقي است درباره روشنفكراني كه تحت‌تاثير دكتر ژيواگو بودند و زوبوك آنها را ‌بچه‌هاي ژيواگو نام مي‌گذارد. كتاب در واقع گوياي تاثير متفكرين روسيه در اين تحول اساسي است.

 • معرفی کتاب «مده آ»

  معرفی کتاب «مده آ»

  داستان نمایشنامه «مده آ» درباره زنی است که به دلیل انتقام از همسرش، فرزندانش را به قتل می‌رساند. تحلیل روانشناختی شخصیت مده‌آ و مروری بر ویژگی‌های آثار اوریپید از ضمیمه‌های این ترجمه است. همچنین بنیان‌های اسطوره‌ای این نمایشنامه در کتاب معرفی و مترجم درباره اینکه از کدام بخش از اسطوره یونان الهام گرفته شده، توضیحاتی ارایه داده است.

 • خلاصه و نقدی بر رمان "موش ها و آدم ها" اثر جان اشتاین بک

  خلاصه و نقدی بر رمان "موش ها و آدم ها" اثر جان اشتاین بک

  جورج، قهرمان اصلی داستان، مردی است ریزنقش و چابک. در مقابل، لنی که سرچشمه ی کشمکشهای داستان است مردی است دست و پا چلفتی، عظیم الجثه و از نظر ذهنی عقب افتاده. مهربانی بیش از حد لنی و از طرفی حماقت و بی احتیاطی های او باعث می شود که مخاطب نسبت به او احساس ترحم کند.

 • ایلیاد

  ایلیاد

  «ایلیاد» ‏ اثر حماسی طبیعی از هومر شاعر نابینای یونانی که در آن از جنگ تروا که بخاطر دزدیدن هلن زن زیباروی پادشاه به دست پاریس اتفاق افتاد.

 • «طلبکاران»

  «طلبکاران»

  نمایشنامه «طلبکاران» اثر مشهور آگوست استریندبرگ با ترجمه جواد عاطفه که در مهر سال گذشته (1391) در پاریس به چاپ رسیده بود، در پاییز امسال (1392) در ایران نیز منتشر می‌شود. این کتاب در راستای انتشار مجموعه آثار استریندبرگ در ایران ترجمه شده است.


 • خوشه های خشم

  خوشه های خشم

  داستان خوشه های خشم از آغاز دوره‌ جدیدی از تغییر و تحول اقتصادی و به تعبیری از دوره‌ ماشینیسم در قاره‌ امریکا شروع می‌شود. زمانی که پای صنعت و توسعه‌ اقتصادی و به تبع آن نوعی دگرگونی در زندگی مردم و بالاخص برزگران و پیشه‌وران به وجود می‌آید و به نحوی حالت گذاری می‌شود بین سنت و توسعه، خشم خوشه‌های بارور شده شکل می‌گیرد.