تاریخ جهان
 • امپراتوری عثمانی (عصر متقدم 1300 تا 1600)

  امپراتوری عثمانی (عصر متقدم 1300 تا 1600)

  کتاب حاضر، از حیث زمانی، تاریخ عثمانی را در فاصله اواخر سده ۱۳ تا اواخر سده ۱۷ پوشش می دهد. در متن کتاب ، طیف وسیعی از مباحث تاریخی در قالب ۴ بخش و ۱۹ فصل تدوین شده است.

 • آبلوموف

  آبلوموف

  ابلوموف نهایت تنبلی است. نهایت عدم تحرک است. ایوان گنچارف رمانی می‌نویسد و تصویری از آن‌چه که گوگول در جایی و در یک پاراگراف می‌نویسد به دست می‌دهد. تصویری از روسیه قبل از انقلاب کبیر اکتبر 1917.

 • تمدن و تجدد در اندیشه معاصر عرب

  تمدن و تجدد در اندیشه معاصر عرب

  کتاب «تمدن و تجدد در اندیشه معاصر عرب» درآمدی است بر تفکرات معاصر عرب که در مواجهه با پیشامدهای فکری و فرهنگی غرب مدرن و در راستای پاسخ به پرسش زیست و هویت اسلامی در وضعیت معاصر صورت یافته است.

 • جنگ های صلیبی به روایت اعراب

  جنگ های صلیبی به روایت اعراب

  موضوع كتاب حاضر، شرح جنگ‌هاي صليبي از منظر اعراب است. اين كتاب، با تكيه بر مستندات مورّخان و وقايع نگاران عرب و با هدف بازخواني تاريخ جنگ‌هاي صليبي از ديدگاه‌ اعراب و روشن نمودن برخي وقايع و واقعيت‌هاي موجود در دورة مورد بحث تدوين شده است.

 • ظهور و سقوط رایش سوم

  ظهور و سقوط رایش سوم

  در این کتاب سعی شده است تا مطالب کاملا حقیقت گرا باشد و حقایق را بی واسطه با ذکر منابع ارائه نماید و بگذارد تا مخاطب تصمیم نهایی را بگیرد. هیچ یک از حوادث، صحنه ها یا نقل قول ها زاده تصور نویسنده نیست.

 • تاریخ جهان

  تاریخ جهان

  تاریخ جهان تحولات و رخدادهای بشر را در چهل فصل از عصر حجر تا انرژی هسته‌ای با زبانی بسیار ساده و صمیمی، بی‌تکلف، شیرین و جذاب روایت می‌کند.

 • ظهور وسقوط رایش سوم

  ظهور وسقوط رایش سوم

  کتاب "ظهور و سقوط رایش سوم" بی گمان شناخته‌ترین کتاب تاریخ عمومی درباره دوران تسلط رژیم ناسیونال سوسیالیسم بر آلمان است. کتاب بر پایه اسنادی معتبر استوار است.

 • تاریخ انقلاب روسیه

  تاریخ انقلاب روسیه

  «تاریخ انقلاب روسیه» اثری کلاسیک، به قلم یکی از رهبران محوری اولین انقلاب سوسیالیستی جهان. مملو از اسناد و مدارک و نیز چشم‌اندازی گیرا از تحرکات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی برآمده از رخدادی است که چهره قرن بیستم را دگرگون کرد.

 • جنگ های صلیبی

  جنگ های صلیبی

  این کتاب بنا دارد تاریخ جنگ‌های صلیبی را که از شروع تا پایان، دو قرن طول کشیده است، از نگاه مورخان و وقایع‌نگاران عرب روایت کند.

 • دن آرام

  دن آرام

  «دن آرام» تصویری است همه‌جانبه از زندگی قزاق‌ها در زمان صلح، سال‌های سرنوشت‌ساز جنگ اول جهانی، انقلاب 1914 اكتبر روسیه و یك جنگ داخلی تلخ.

 • اندوه جنگ

  اندوه جنگ

  اندوه جنگ شاید تک نگاره جهانی جنگ ویتنام باشد از نگاه ویتنامی ها. بائونینه نویسنده ویتنامی این کتاب، یکی از 10 بازمانده یک گروه 500نفره است که در سال 1969به جنگ اعزام شدند و بعد از جنگ دریافت‌ها و اتفاقاتی را که برایش رخ داد در قالب رمان مکتوب کرد ه است.

 • خاطرات دالگورکی

  خاطرات دالگورکی

  "کینیاز دالگورکی" نام جاسوس زبردستی است که از سوی پادشاهی روسیه تزاری در کشور ایران و سپس عراق مشغول به کار بوده و پس از سقوط این رژیم اعترافاتش توسط اتحادیه جماهیر شوروی سابق در مجله "الشرق" اتحاد جماهیر شوروی سابق به عنوان افشای مفاسد رژیم سرنگون شده روسیه تزاری به چاپ می‌رسد.

 • مهیج ترین رویدادهای قرن بیستم

  مهیج ترین رویدادهای قرن بیستم

  اين كتاب حاوي گزيده‌اي از رويدادهاي نيمه دوم قرن بيستم، در فهرست پرفروش‌ترين كتابهاي سال 1995 قرار گرفت.


 • جنبش‌های اسلامی معاصر در جهان عرب

  جنبش‌های اسلامی معاصر در جهان عرب

  در این کتاب بیش از 180 گروه مسلمان که تا سال‌های پایانی قرن بیستم مسیحی، در جهان عرب فعال بوده‌اند و بیشترشان تا هم‌اکنون نیز جزو مهمترین حرکت‌ها و گروه‌ها به شمار می‌آیند، مورد بررسی قرار گرفته‌اند که از این نظر یعنی جامعیت و شمول، این کتاب، کم‌نظیر است و علی‌رغم اشتباهاتی که در مورد ربط دادن برخی افراد به برخی گروه‌ها یا خطاهایی که در تحلیل پاره‌ای مسائل در این کتاب مشاهده می‌شود اما در مجموع می‌توان گفت کتاب مفید و قابل استفاده‌ای است.

 • زر سالاران یهودی

  زر سالاران یهودی

  نویسنده این کتاب معتقد است که "زرسالاران، ثمره دو دهه تلاش پژوهشي من و حاصل بهترين سال‌هاي زندگي‌ام است. کار بر روي اين کتاب را از سال 1370 آغاز کردم زماني که 36 ساله بودم و از توان جسمي فراوان برخوردار. انگيزه، و در واقع عشق، پايان‌ناپذير به تحقيق داشتم.