امام رضا (ع)
 • شرحی بر روایت امام رضا(ع) خطاب به ریان‌بن‌شبیب منتشر شد

  شرحی بر روایت امام رضا(ع) خطاب به ریان‌بن‌شبیب منتشر شد

  کتاب «پریشان موی و خاک‌آلود» شرح روایتی است از جانب امام رضا(ع) خطاب به ریان بن شبیب که نشر کتابستان معرفت منتشر کرده است.

 • معرفی رمان غریب قریب

  معرفی رمان غریب قریب

  زمان خیلی چیز‌ها را تعیین می‌کند. زمان خیلی چیز‌ها را عوض می‌کند. زمان خیلی چیز‌ها را از نو می‌سازد و یا در گذر زمان خیلی چیز‌ها کهنه می‌شوند. اما این صحن و سرا کهنه‌گی ندارد. هماره زنده است، نو و در حال رشد، در حال بزرگ شدن، نفس کشیدن، جان دادن به همه، بخشیدن. این سرا مثل صاحبش، صبور است و پایدار و مانا.

 • نگاهی به کتاب سبک زندگی رضوی

  نگاهی به کتاب سبک زندگی رضوی

  این کتاب با ارائه آیات نورانی قرآن کریم، روایات و سیره امامان معصوم علیهم السلام و مطالب عقلی، هر کدام از موضوعات مرتبط با سبک زندگی را مورد بررسی و تبیین قرار داده است.

 • روایت سرگذشت حرم رضوی به قلم سعید تشکری در «غریب قریب»

  روایت سرگذشت حرم رضوی به قلم سعید تشکری در «غریب قریب»

  رمان «غریب قریب» به قلم سعید تشکری بار دیگر از سوی نشر کتابستان معرفت روانه بازار کتاب شد.این کتاب داستان ساخت و بازسازی بارگاه ملوکتی امام رضا(ع) در دوران‌های مختلف تاریخی است.

 • 3کتاب خواندنی پیرامون امام رضا ع

  3کتاب خواندنی پیرامون امام رضا ع

  شناخت سیره عملی و رفتاری امام رضا (علیه السلام ) راهنمایی روشن، در زندگی پیروان آن حضرت می باشد که در این نوشتار سه کتاب خواندنی پیرامون سیره و زندگانی حضرت معرفی شده است.

 • رمانی درباره بنای حرم امام رضادر طول تاریخ

  رمانی درباره بنای حرم امام رضادر طول تاریخ

  «غریب قریب» عنوان مجموعه داستان دوجلدی «سعید تشکری» است که روایت ساخت‌وساز و تخریب حرم و مضجع شریف هشتمین امام همام در مشهد مقدس از زمان شهادت حضرت رضا (علیه‌السلام) تا دوره قاجار را روایت می‌کند. «غریب قریب» تنها کتاب روایی است که با زبانی ساده و درعین‌حال جذاب و گیرا بخشی از تاریخ شیعه را بیان می‌کند.

 • 4کتاب خواندنی پیرامون امام رضا علیه السلام

  4کتاب خواندنی پیرامون امام رضا علیه السلام

  کتابستان با تبریک میلاد امام رضا (علیه السلام) چهار کتاب در باب زندگانی و سیره امام رضا (ع) را معرفی و به مخاطبان خود مطالعه این کتاب ها را توصیه می‌کند.

 • زندگی سیاسی هشتمین امام : حضرت علی ابن موسی الرضا

  زندگی سیاسی هشتمین امام : حضرت علی ابن موسی الرضا

  اثر حاضر، ترجمه ای از کتاب الحیاه السیاسیه الامام الرضا علیه السلام نوشته یکی از برترین نویسندگان حوزه ی تاریخ اسلام به ویژه تاریخ اهل بیت علیهم السلام است.

 • معیارهای اقتصادی در تعالیم رضوی

  معیارهای اقتصادی در تعالیم رضوی

  کتاب معیارهای اقتصادی در تعالیم رضوی نوشته محمد حکیمی با تکیه بر منابع دینی خط مشی کلی سیاست مالی اسلام را تبیین کرده و مخاطب را با زوایای مختلف اقتصادی مکتب رضوی آشنا ساخته است.

 • رضا نامه - فرهنگ جامع الفبایی امام رضا(ع)

  رضا نامه - فرهنگ جامع الفبایی امام رضا(ع)

  در این اثر خواننده با شرح حال مختصری از امام موسی بن جعفر(ع) و گروهی از فرزندان ایشان، ادوار زندگانی امام رضا(ع)(ولادت، امامت، ولایتعهدی و شهادت) و سیره عملی ایشان، با آثار و یادگاری‌های برجامانده از ایشان در مسیر هجرت امام از مدینه تا مرو آشنا می‌شود.

 • سیره سیاسی امام رضا(ع) و تحلیل مسئله ولایت عهدی

  سیره سیاسی امام رضا(ع) و تحلیل مسئله ولایت عهدی

  کتاب سیره سیاسی امام رضا(ع) و تحلیل مسئله ولایت عهدی نوشته حجت الاسلام علی کارخانه با بهره‌گیری از روایات، تاریخ و منابع دینی و علمی درصدد به تصویر کشاندن سیره سیاسی امام رضا(ع) است.

 • رمانی دینی پیرامون حضرت فاطمه معصومه(س) منتشر شد

  رمانی دینی پیرامون حضرت فاطمه معصومه(س) منتشر شد

  رمان «به سپیدی یک رؤیا» اثر فاطمه سلیمانی اندرزیانی از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.

 • جستاری در ادعیه رضویه

  جستاری در ادعیه رضویه

  اثر حاضر که به همت جمعی از نویسندگان تدوین یافته محتوی مجموعه مقالاتی در زمینه ادعیه منقول از امام رضا علیه السلام است.

 • علی ابن موسی الرضا

  علی ابن موسی الرضا

  از جمله ویژگی های کتاب پیش‌رو، پرداختن به مهمترین رویدادهای عصر امام رضا علیه السلام، و چینش زیبای مطالب در رسیدن به یک تحلیل درست از اوضاع و شرایط آن زمان است.

 • شهد شوکران

  شهد شوکران

  «شهد شوکران» روایت­‌هایی است حقیقی از زندگی سه امام معصوم (ع) – معصوم هشتم، نهم و دهم؛ امام صادق، امام کاظم و امام رضا علیهم السلام – که وجه مشترک هر سه آنها مظلومیت در زندگی و شهادت و تشابه در شیوه آن است.

 • قامتی «به بلندای آن ردا» کتابی برای روز زیارتی خاصه امام رضا(ع)

  قامتی «به بلندای آن ردا» کتابی برای روز زیارتی خاصه امام رضا(ع)

  «به بلندای آن ردا» داستان عزیمت بی‌برگشت امام رضا را در قالب ماجرایی تاریخی، روایی مطرح می‌کند که فرمایشات حضرت علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام به‌صورت برداشتی آزاد در طول این داستان از کتب تاریخی و روایی ترجمه و نقل‌شده و باقی ماجراها و داستان‌های روایت هم به اقتضای رمان، با عناصری از خیال و استنادات تاریخی آمیخته است.

 • غریب قریب

  غریب قریب

  یک نویسنده و منتقد ادبی در مراسم رونمایی از رمان «غریب قریب» گفت: این کتاب را سعید تشکری ننوشته بلکه «غریب قریب»، سعید تشکری را نوشته. «غریب قریب» یک صنعت نیست بلکه هنر است و نویسنده را نوشته است.

 • رمان ولادت

  رمان ولادت

  تشکری در این رمان روایتی از دلبستگی ایرانیان به امام و اندیشه و منش ایشان را به تصویر کشیده است./روایتی از تغییر سرنوشت ایرانیان پس از ورود امام رضا(ع) به ایران

 • رمان «به بلندای آن ردا»

  رمان «به بلندای آن ردا»

  «به بلندای آن ردا» از چند منظر اثری درخور اعتناست که در ژانر ادبی مرتبط با خود می­‌تواند معرف اتفاقی تازه ­به شمار آمده و منشاء اتفاقاتی تازه در خلق داستان­‌های تاریخی و دینی باشد.

 • سیره عملی امام رضا(ع)

  سیره عملی امام رضا(ع)

  مخاطبان با مطالعه کتاب‌های بسته پیشنهادی زندگانی و سیره عملی امام رضا(ع) بخشی از ابعاد زندگی و شخصیت حضرت برایشان روشن می‌شود.