امام سجاد (ع)
 • امام سجاد علیه‌السلام، جمال نیایشگران

  امام سجاد علیه‌السلام، جمال نیایشگران

  اثر حاضر را از جهت رجوع به منابع مهم و دست اول و و جامعیت پژوهش و گستره اطلاعات مرتبط با زندگی و سيره امام سجاد در نوع خود قابل توجه ميباشد و به نوعي ميتوان آنرا مكتوبي راه گشا براي محققان دانست.

 • تحلیلی از زندگانی امام سجاد

  تحلیلی از زندگانی امام سجاد

  كتاب حاضر در دو جلد نگارش يافته است در مجلد اول نويسنده مهمترين دوره هاي تاريخي از ادوار امامت را مورد واکاوی قرار ميدهد.

 • نیلوفر نیایش

  نیلوفر نیایش

  بیان نوع و روش زندگی فردی، روابط خانوادگی و مناسبات اجتماعی و سیاسی امام سجاد (ع) و اشاره به فصل مهم زندگي امام يعني حادثه عاشورا بخشی از مطالب کتاب نیلوفر نیایش است.

 • در مکتب پیشوای ساجدان

  در مکتب پیشوای ساجدان

  نویسنده در کتاب حاضر با شرح بسیط از زندگي ان امام همام كوشيده تا به شناخت مكتب حضرتش و جنبه هاي فكري و شيوه ي رهبري آن جناب دست يابد و عظمت حركت ایشان را توصيف كند.

 • بررسی نقش امام سجاد در رهبری شیعه پس از واقعه کربلا

  بررسی نقش امام سجاد در رهبری شیعه پس از واقعه کربلا

  مولف كوشيده تا در ضمن فصول كتاب به اين پرسش پاسخ پاسخ دهدکه: آن امام همام، چگونه پس از واقعه کربلا شیعه را هدایت و رهبری کردند تا آنان را از خطر حوادث مصوم داشته و از نابودي برهانند.

 • معرفی 11 کتاب درباره امام سجاد (ع)

  معرفی 11 کتاب درباره امام سجاد (ع)

  به مناسبت سالروز سالروز شهادت امام سجاد (علیه السلام) یازده کتاب مفید و خواندنی در زندگانی و سیره این امام بزرگوار معرفی می‌شود.

 • بررسی نقش امام سجاد در رهبری شیعه

  بررسی نقش امام سجاد در رهبری شیعه

  برخی گمان کرده‌اند که امام سجاد(ع) از سیاست و انتقاد از بنی امیه و دستگاه ظلم به دور بوده و فقط به عبادت و امور شخصی خویش مشغول بودند که مطالعه این کتاب می‌تواند این اعتقاد اشتباه آنان را پاک و با موضع‌گیری‌های سیاسی فراوان حضرت آشنا خواهند شد.

 • ترجمه رساله حقوق امام سجاد

  ترجمه رساله حقوق امام سجاد

  رسالـۀ الحقوق از آثار جاودان، ماندگار، پر ارج و گران‌مایه ‏ای است که از سیّد السّاجدین امام زین العابدین علی بن ‏الحسین بن علیّ بن ابی طالب(ع) برای شیعیان به یادگار مانده است و همواره مورد توجّه عالمان شیعه و عاشقان اهل بیت(ع) بوده و هست...

 • امام سجاد علیه السلام، جمال نیایشگران

  امام سجاد علیه السلام، جمال نیایشگران

  این کتاب در پنج فصل سامان یافته است که عناوین اصلی و برخی مطالب مهم هر فصل از قرار زیر است:اجمالی از ولادت تا شهادت; شخصیت معنوی و اجتماعی امام سجاد علیه السلام،زندگی سیاسی امام سجاد علیه السلام; شخصیت علمی امام سجاد علیه السلام، جلوه هایی از درس های امام سجاد علیه السلام

 • بررسی نقش امام سجاد علیه السلام در رهبری شیعه پس از واقعه کربلا

  بررسی نقش امام سجاد علیه السلام در رهبری شیعه پس از واقعه کربلا

  نویسنده دراین کتاب، به ویژگی های فردی و خصوصیات شخصی امام پرداخته و اوضاع سیاسی و اجتماعی عصر امام را بررسی نموده است.

 • زندگانی علی بن الحسین علیهما السلام

  زندگانی علی بن الحسین علیهما السلام

  نویسنده طبق مشی و سنت خود در هر قطعه ای از زندگی امام سجاد علیه السلام سعی کرده تا پس از نقل روایت‌ها و اقوال مختلف با تحلیل و استدلال بر اسناد تاریخی به قضاوت بنشیند و آنچه را صحیح و یا نزدیک به صحیح و یا به کلی اشتباه است، نمایان کند.