تاریخ انتشار خبر: 03 مهر 1398 - ساعت 14:42:01
«کتاب روضه» به چاپ سوم رسید

«کتاب روضه» به چاپ سوم رسید

به همت کتابستان معرفت و در دهه سوم محرم، کتاب روضه به چاپ سوم رسید.

در دهه سوم محرم کتاب روضه به چاپ سوم رسید.

کتاب «روضه» که بررسی پژوهشی اسناد کتاب مشهور «روضه‌الشهدا» است با گذشت سه هفته از چاپ اول به چاپ سوم رسید.

یکی از مهمترین مقاتل عاشورا، کتاب «روضه‌الشهدا» نوشته ملاحسین واعظ کاشفی است که به گمان برخی نخستین مقتل نگاشته شده به زبان فارسی است.
اهمیت کتاب به گونه ای بود که پس از تالیف روضه الشهدا بسیاری از مجالس عزاداری برای اهل بیت و مخصوصا امام حسین علیهم السلام براساس خوانش این کتاب برگزار می شد.تا این که رفته رفته به مجالس روضه خوانی معروف و مشهور شد.

یکی از انتقادات وارد بر این کتاب که در طول تاریخ بسیار مطرح شده استفاده آن از روایات تاریخی ضعیف و غیرمستند است و چهره‌های مشهوری مانند سیدمحسن امین، محدث نوری و شهید مطهری به انتقاد از آن پرداختند.

حالا با گذشت نزدیک به ۵۰۰ سال از نگارش این کتاب، محمد حقی با رجوع به منابع دست اول تلاش کرده فرازهای تاریخی  صحیح این کتاب را مستندسازی کرده و از این حیث، نقیصه «روضه‌الشهدا» را رفع کند.

با گذشت یک هفته از چاپ این کتاب، با اقبال گسترده علاقه‌مندان چاپ اول  و دوم کتاب روضه تمام شد و انتشارات کتابستان معرفت چاپ سوم آن را روانه بازار کرده است.

کتاب «روضه» که پژوهشی جدی در اسناد «روضه‌الشهدا» ملاحسین واعظ کاشفی است در ۲۹۶ صفحه و با قیمت ۳۸هزار تومان به همت انتشارات کتابستان معرفت چاپ و راهی بازار نشر شده است.

به نقل از مشرق نیوز

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]